חוקרים בארה"ב: אירן השלימה פיתוח רשת אינטרנט עצמאית

אירן מתכננת להעביר אתרי רשויות ממשלתיות ואתרים צבאיים מרשת האינטרנט העולמית, לרשת עצמאית שפיתחה. התשתית שהושלמה לאחרונה נועדה לצמצם את ההשפעה המערבית על אזרחי המדינה, למנוע יכולת מעקב ולצמצם את האפשרות לבצע נגדה מתקפות סייבר

אירן פיתחה רשת אינטרנט עצמאית. ארכיון (רויטרס)

אירן השלימה לאחרונה הנחת תשתית טכנולוגית הנחוצה ליצירת רשת אינטרנט עצמאית, כך מדווח העיתון "וושינגטון פוסט". הרשת המנותקת מהרשת העולמית, פותחה על מנת לצמצם את ההשפעה המערבית על תושבי המדינה, לאפשר לאירן התגונן נגד מעקב ולצמצם מתקפות סייבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התקשורת וטכנולוגית המידע האירני הודיע בחודש שעבר כי עד סוף חודש ספטמבר יועברו חלק מהרשויות הממשלתיות והצבאיות אל הרשת הפנימית.

הרעיון של רשת פנימית קיים באירן כבר כעשור, אך לא זכה להתייחסות רצינית בשל ההשקעה הגדולה הכרוכה בדבר. המשטר באירן עושה כבר זמן רב מאמצים על מנת לצמצם את השפעת המערב על המדינה באמצעות האינטרנט. אתרים כמו פייסבוק ויו-טיוב נחסמים, ומהירות הגלישה מואטת באופן יזום על מנת להקשות על צפייה בוידיאו.

לאחרונה, חוקרים אמריקאים מאוניברסיטת פנסילבניה זיהו לראשונה עדויות לרשת "שפועלת באופן קונסיסטנטי וזמינה מאוד". החוקרים ציינו כי הרשת מבוססת על טכנולוגיה סינית שמספקת חברת Huawei.