האם צלם תמונות העירום הוא אנגלי?

בעוד המשטרה הצרפתית ממשיכה בניסיונותיה לאתר את צלמי הפפראצי שתיעדו את הדוכסית מקיימברידג' חשופת חזה, טוען צלם צרפתי מוכר כי מי שצילם את התמונות הוא למעשה אזרח אנגלי. בתוך כך מעריכים היום כי שווי התמונות בשוק יכול להגיע לעשרת אלפים אירו

צלם אנגלי עומד מאחורי התמונות? (רויטרס)

הצרפתים אשמים בצילומי העירום של קייט? לא בטוח. צלם הפפראצי הצרפתי פסקל רוסטין, חברה הקרוב של קרלה ברוני, טוען היום כי למרבה האירוניה, מי שצילם את תמונות העירום של הדוכסית בשבוע שעבר עבור המגזין הצרפתי Closer הוא אזרח אנגלי המתגורר בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוסטין טוען שאילו רצה היה יכול הצלם לקבל עבור התמונות עשרת אלפים אירו בשוק החופשי, אך במקום זאת הסתפק בשכר ששילם לו המגזין עבור עבודתו. בנוסף הדגיש הצלם הצרפתי, כי מי שתיעד את קייט אכן היה צריך לצלם את התמונות ולהעביר את החומר אל המגזין. לדבריו, העורך הוא זה שעליו לבחור מה לפרסם ומה לא.

בית המשפט בצרפת הורה השבוע למגזין הצרפתי למסור את כל החומרים המצולמים בה מוסיפה קייט חשופת חזה, ואסר על פרסומם בצרפת, אך בינתיים התפרסמו צילומי עירום נוספים של הדוכסית גם באיטליה, שוודיה ודנמרק. למרות ההגבלות שהטיל בית המשפט הצרפתי, השופטים לא חייבו את המגזין  למסור את שמו של הצלם, שאם ייתפס עשוי להישלח לשנת מאסר ולהיקנס ביותר מ-180 אלף שקלים.

אתמול פשטו שוטרי משטרת פריז על המשרדים המרכזיים של מגזין Closer שהיה הראשון לפרסם את התמונות. חוקרי המשטרה ניסו למצוא במקום פרטים שיובילו אותם לצלמי הפפראצי שצילמו את התמונות.