צפו: אובמה מגייס תרומות - בשמיים

הקרב על נשיאות ארצות הברית הולך וצובר תאוצה, ובניסיון להגדיל את נפח קופת קמפיין הבחירות בחרו אנשיו של הנשיא המכהן לחבר בובה בדמותו לבלוני הליום כדי שתרחף בשמי לוס אנג'לס. האם זה מה שיסייע להם לגייס עוד תרומים?

המתח בארצות הברית לקראת מערכת הבחירות רק הולך וגובר, ואחרי הפער שהצליח להשיג לטובתו הנשיא המכהן על יריבו הרפובליקני - ספג מיט רומני מהלומה נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל לקרבות העזים על הבוחרים, נמשכת ביתר שאת גם התחרות על גיוס התרומות ועל גובה הסכומים שיצליח כל אחד מהמועמדים לגרוף לטובת מימון הקמפיין שלו.

כך, היה עבור אובמה אוגוסט האחרון חודש מוצלח לא רק בזכות סקרי דעת הקהל המחמיאים - אלא גם בשל העובדה שהצליח לגייס סכום גבוה יותר משל יריבו הרפובליקני החבול.

הסיבה העיקרית למצב שנוצר נעוצה בעובדה שב"סופר פאק", הקבוצה הרפובליקנית האמונה על גיוס התרומות עבור מועמדי הפלגה והעברתן, הוחלט לרכז את עיקר המאמץ במתמודדים לקונגרס - זאת, על חשבון התקציב המופנה לטובת מסע הבחירות של המועמד לנשיאות.

האווירה המדוכדכת במחנה הרפובליקני העניקה זריקת מרץ לאנשיו של אובמה, והסקרים המחמיאים והיתרון בקופה הביאו אותם לנקוט צעד יוצא דופן למען הגדלת סכום התרומות לקמפיין הנשיאות: הם שיגרו לחלל - לפחות באופן סמלי - בומה בדמותו של הנשיא המכהן, בתקווה שהמהלך יסייע בגיוס סכום של 100,000 דולרים נוספים.

הקבוצה האחראית ליוזמה מכונה "יריד החצר למען אובמה". אנשיה "שיגרו לחלל" את הבובה, שבה נראה הנשיא האמריקני מהנהן בראשו, כשהציבו אותה על מרפסת בסאן פרנסיסקו, קשרו אותה לבלוני הליום, חיברו אליה מצלמה - והניחו לה לטוס אל-על.