גם אנשי הבית הלבן בילו עם זונות בקולומביה?

ביקורו האחרון של הנשיא האמריקני בדרום אמריקה, זכור בעיקר בגלל הבילוי המפוקפק של מאבטחיו עם זונות מקומיות בקולומביה. ברשת פוקס מפרסמים עכשיו עדויות חדשות, לפיהן להוללות הלילית היו גם שני שותפים אחרים – עובדים בכירים בבית הלבן. במשרד לביטחון המדינה האמריקני חוקרים את הפרשה הזו, וצפויים להגיש בקרוב דוח

גם בבית הלבן השתתפו בחגיגה? (AP)

פרשת המין של אנשי השירות החשאי שאבטחו את ביקורו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בקולומביה, הסעירה באפריל האחרון את התקשורת האמריקנית והבינלאומית. בקונגרס ובשירות החשאי שואלים כעת - האם גם שני עובדי הבית הלבן השתתפו בחגיגה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת פוקס ניוז מדווחת היום, לקראת פרסומו של דוח המשרד האמריקני לביטחון המדינה בעניין, כי ייתכן ששני עובדי מדינה בכירים מוושינגטון, שליוו את אובמה בביקור, ניצלו גם הם את ההזדמנות ובילו עם זונות מקומיות. "שלושה חברי המשלחת האמריקנית ששהו במלון הילטון הביאו לחדריהם זונות כאורחות ליליות. אחד מהם היה שלנו (איש השיאות החשאי) ושניים אחרים - שלהם", סיפר בכיר בשירות החשאי לאתר האינטרנט של פוקס. "ידענו כבר בשלב מוקדם שגם צוות הבית הלבן היה מעורב", הוא מעיד.

עם התפוצצות הפרשה, לפני כ-5 חודשים טען דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, כי לא הייתה עדות למעורבות של אנשי הממשל בשערורייה. אבל במשרד לביטחון המדינה שוקדים כעת על ניסוחו של הדוח הסופי בעניין, שעשוי לחשוף פרטים חדשים.

ביום שלישי האחרון אמרו בכירים במשרד כי הוא צפוי להתפרסם בימים הקרובים, זאת לאחר שבמקור, הוא אמור היה להיות מוצג כבר ביולי.העיכוב בפרסום הביא ליצירת גל שמועות לפיהן חלק מהעדויות שונו או "תוקנו", כדי להקטין את חלקם של המעורבים.

בקונגרס מחכים גם כן בציפייה לפרסום המיוחל, ובוועדה לביטחון המדינה ניסחו השבוע מכתב הדורש לקבל מידע על מצבו של הדוח והסיבות לעיכובו.