מיט רומני מנסה למזער נזקים

לאחר שתועד בעת שכינה את מחצית מן הבוחרים בארצות הברית כ"תלותיים שאינם משלמים מסים", ניסה אמש המועמד הרפובליקני, מיט רומני למזער נזקים ולשקם את מעמדו. בריאיון במיאמי הדגיש: "אני מסוגל לדאוג למעמד הביניים, ואובמה לא"

"אדאג למעמד הביניים", רומני (רויטרס)

לאחר ש"לעג" למצביעיו של הנשיא המכהן ברק אובמה וטען כי הם "לא משלמים מסים" , מנסה המועמד הרפובליקני מיט רומני לשקם את מעמדו. במהלך ריאיון שהתקיים עימו במיאמי, יצא "לחזר" אחר הבוחרים ממעמד הביניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מן הניסיון למזער את הנזקים, טען רומני כי הוא דואג לכלל הציבור האמריקני, וכי הוא אף יתפקד טוב יותר מאובמה בכל הקשור בסיוע לעניים ולמעמד הביניים. "השאלה היא מי מסוגל לעזור לעניים ולמעמד הביניים. אני מסוגל, ואובמה לא. הוא הוכיח את זה במשך ארבע שנים", טען רומני.

"47% מאמינים שהם הקורבן"

ניסיונו של רומני להתקרב אל הבוחרים בא על רקע פרסומו של סרט בו תועד המועמד הרפובליקני ללא ידיעתו, כשהוא מכנה את מחצית מן הבוחרים בארה"ב כאנשים החיים על קצבאות סעד ולא "דואגים לחייהם". "יש 47% שהם עם אובמה, הם תלויים בממשלה, הם מאמינים שהם הקורבן ושלממשלה יש את האחריות לדאוג להם", הצהיר רומני.

בעקבות הדברים הללו, דווח כי הנשיא אובמה הצליח להגדיל את הפער על רומני בסקרים לקראת הבחירות לנשיאות. על פי סקר חדש של מכון PEW נראה כי רומני מפגר בפער של 8% אחרי הנשיא אובמה. עם זאת, מסקר שערך מכון גאלופ עולה כי לרשות אובמה יתרון של 1% בלבד.