מבצע חילוץ דרמטי בלב ים: "אנחנו בוערים ומתחילים לשקוע"

מאות נוסעים ואנשי צוות נתקעו על מעבורת ששטה בין יוון לאיטליה והחלה לעלות באש. כוחות הצלה משני צדי הים האדריאטי נלחמים ברוחות העזות בניסיון לחלץ את הנוסעים שהתחננו בקשר: "בבקשה, שמישהו יגיע לעזור לנו, אל תשכחו אותנו, אל תעזבו אותנו"

מבצע חילוץ בינלאומי נמשך זה שעות ארוכות בניסיון להציל מאות נוסעי מעבורת שהפליגה בים האדריאטי, מיוון לאיטליה, והחלה לעלות באש. התקשורת באיטליה מדווחת שרוחות חזקות במהירות של 90 קמ"ש מקשות מאוד על הספינות ומסוקי החילוץ להגיע למעבורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות מבין 466 הנוסעים ואנשי הצוות כבר חולצו והשאר ממתינים לצוותי ההצלה. "אנחנו בוערים ומתחילים לשקוע, איש לא יכול להציל אותנו" אמר ניקוס פאפאת'אודוסיו, אחד הנוסעים על המעבורת בשיחת טלפון לטלוויזיה היוונית. "בבקשה - שמשהו יעזור לנו. אל תשכחו אותנו, אל תעזבו אותנו".

אנשי החחילוץ מנסים להגיע לנוסעים הלכודים (SKY NEWS)

המעבורת ששייכת לחברת "נורמן אטלנטיק" הגיעה למרחק של 64 קילומטרים מהאי קורפו ביוון, כשהקברניט שלח אות מצוקה למשמר החופים היווני לפנות בוקר. עדיין לא ברור אם יש פצועים או חלילה, הרוגים על הסיפון. על פי הדיווחים, הקברניט הזהיר את הנוסעים כי ניסיון לצאת למסע חילוץ עצמאי הוא חסר סיכוי.

תנאי מזג אוויר קשים מאוד (SKY NEWS)

"הם ניסו להוריד כמה ספינות חילוץ למים, אבל אין מספיק ספינות לכולם. אין כאן שום תיאום", דיווח נוסע נוסף מהמעבורת. "אנחנו בתוך הספינה שבוערת ויש כאן חושך מוחלט. כמעט כולם עם חליפות הצלה. אנחנו חושבים איך להציל את עצמנו".

שר התחבורה היווני הבהיר כי "אנחנו עושים מה שאנו יכולים כדי להציל את האנשים על הסיפון, לא נשאיר איש מאחור. זה מצב מאוד קשה ומסובך".