עורך המגזין הצרפתי: לא מתנצל

עורך העיתון הצרפתי שפרסם היום את הקריקטורות נגד מוחמד, סטפאן צ'ארבוניר, מגיב לתגובה הנזעמת נגד הפרסום. "אנו מרגישים שמותר להתקיף קתולים, קיצונים ימנים - אבל אסור לנו לצחוק על מוסלמים קיצונים", הוא אומר. "כולם פועלים מתוך פחד וזה בדיוק מה שקומץ הקיצונים רוצים –להפחיד ולהשתיק אתכם"

המגזין הצרפתי שלועג לנביא מוחמד והציג אותו במערומיו לא מתנצל או חוזר בו מהפרסומים, להיפך. עורך המגזין טוען שכך הוא מבטא את החופש שמעוגן בחוקה הצרפתית וקרא לממשל לא לאסור את ההפגנות נגד המגזים שהוא עורך, כדי לא להפר את חופש הביטוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיורים שפורסמו היום מאיימים להחריף עוד יותר את מחאות המוסלמים בצרפת וברחבי העולם. הממשל הצרפתי ניסה למנוע את פרסום האיורים ונכשל, וכעת הוא נערך למחאות אלימות מול הנציגויות של צרפת ב-20 מדינות מוסלמיות, מחאות שמתארגנות ליום שישי הקרוב.

מוחמד - "כוכב נולד"

המשטרה כבר הגבירה את כוחותיה סביב בניין המגזין שפרסם את האיורים, "שארלי הבדו". בקריקטורה שהוצגה בעיתון הוצג מוחמד חושף את ישבנו, או בעירום תחת הכתובת "מוחמד - כוכב נולד". האיורים נועדו להציג את האירוניה שמאחורי ההפגנות בנוגע לסרט שמתסיס מאמינים מוסלמים סביב העולם.

עורך העיתון, סטפאן צ'ארבוניר, אמר בתגובה לזעם שהושמע מהקהילות המוסלמיות עד ראשי הממשל הצרפתי: "אנו נמצאים בהרגשה שלמגזין מותר להתקיף קתולים, קיצונים ימניים - אבל אסור לנו לצחוק על מוסלמים קיצונים. זה בדיוק מציג את האווירה כאן. כולם פועלים מתוך פחד וזה בדיוק מה שקומץ הקיצונים רוצים - להפחיד אתכם, להשתיק אותנו במערה". צ'ארבוניר אמר באותה ההזדמנות שהוא מצפה שהמכירות, לפחות יוכפלו במהלך הימים הקרובים.