צפו: המסע האחרון של האנדוור

לאחר שהשלימה 25 משימות ו-12 מסעות לתחנת החלל הבינלאומית סיימה מעבורת החלל אנדוור את תפקידה והובלה למוזיאון בלוס אנג'לס. האנדוור הועברה על גבו של מטוס מסוג בוינג 747 ובקרוב תוצג למבקרים מכל רחבי העולם. "הגיע הזמן לסיים את תכנית החלל של המעבורות ולעבור לשלב הבא", אומרים גורמים בנאס"א

מעבורת החלל אנדוור שיצאה לגמלאות יחד עם תכנית המעבורות של נאס"א, עשתה היום את דרכה האחרונה - ממרכז החלל על שם קנדי שבפלורידה למוזיאון בלוס אנג'לס. האנדוור הועברה על גבו של מטוס מסוג בוינג 747 ובקרוב תוצג למבקרים מכל רחבי העולם, שיגיעו למוזיאון כדי לבחון אותה מקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מביטים בזה בעצב, אבל הגיע הזמן לסיים את תכנית החלל של המעבורות ולעבור לשלב הבא", אמר האסטרונאוט גרג צ'מיטוף, שהספיק לטוס עם האנדוור לתחנת החלל. נאס"א הפסיקה בשנה שעברה את פעילותן של שלושת מעבורות החלל, אחרי שהשלימה את המשימות שהתחייבה לבצע בתחנת החלל הבינלאומית.

בימים אלו סוכנות החלל האמריקנית מפתחת כלי טייס חדש, שיוכל להביא את האסטרונאוטים לירח ולכוכבים אחרים כמו המאדים. האנדוור נבנתה אחרי התרסקות מעבורת החלל צ'לנג'ר בשנת 1986. היא יצאה ללא פחות מ-25 משימות, בהן 12 לתחנת החלל הבינלאומית. "קשה להאמין שעברו כבר 14 שנים", אמר ראש מרכז החלל בפלורידה בוב קנדה. אנדוור היא המעבורת השנייה שעושה את דרכה לתצוגה במוזיאון, זאת לאחר שהדיסקברי הובלה בצורה דומה למוזיאון בוושינגטון.