פורסמה הקריקטורה בצרפת: הנביא מוחמד הוא עירום

האזהרות בדבר גל חדש של מהומות בעולם המוסלמי לא הרתיעו את המגזין הסאטירי צ'ארלי הבדו, שפרסם על השער ובעמודי האמצע איורים לא מחמיאים של הנביא מוחמד - באחד מהם מוצגים אחוריו. צרפת הגבירה את האבטחה סביב נציגויות דיפלומטיות במדינות מוסלמיות

למרות החשש מהתלקחות בעולם המוסלמי, פרסם הבוקר השבועון הסאטירי הצרפתי צ'ארלי הבדו את הקריקטורות של הנביא מוחמד. המגזין, שמקדיש את המהדורה של היום לאירועים האחרונים בעולם המוסלמי, הציג איורים לא מחמיאים של הנביא שבאחד מהם מוצגים אחוריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשער פורסמה תמונה של יהודי חרדי בכיסא גלגלים נדחף על ידי הנביא שאומר – "אסור לצחוק" . על פי הפרסומים בצרפת, בעמודים הפנימיים מצויר הנביא גם בעירום ובאולם הקולנוע כשהוא מציג את אחוריו. אתר האינטרנט של המגזין קרס הבוקר ונחסם לגלישה.

לאור המהומות האלימות שפרצו בשבוע האחרון סביב הסרט השנוי במחלוקת "תמימותם של המוסלמים", הזהירו גורמים מוסלמים את ההנהגה בצרפת "לא לאפשר פרסום של פרובוקציות".

שר החוץ הצרפתי גינה את הפרסום

הממשלה הצרפתית ביקשה לגלות איפוק לאור הפרסום והורתה להגביר את האבטחה סביב מוקדי הממשל ומערכת המגזין הסאטירי, שכבר הוצתה בנובמבר אשתקד לאחר שפרסמה קריקטורה של מוחמד.

הממשל הצרפתי גם זוכר את האירועים ב2005, אז נהרגו 50 בני אדם ברחבי העולם במהומות שפרצו לאחר שמאייר דני צייר את הנביא המוסלמי באור לא חיובי. בעקבות החשש ממהומות הוגברה האבטחה סביב נציגויות דיפלומטיות במדינות בהן עשויות להתפתח הפגנות.

שר החוץ הצרפתי, לורין פביוס גינה את פרסום הקריקטורה ואמר: "הוצאתי כמובן הוראות כדי שיינקטו צעדי בטיחות מיוחדים במדינות שבהם עלולות לצוץ בעיות". ראש ממשלת צרפת ז'אן מארק איירו כתב בהצהרה שפרסם: "באווירה הנוכחית, אני רוצה לגנות את חוסר הנוחות שלי מהפרסומים, ואני מבקש מכולם לגלות איפוק".

בצרפת חיה הקהילה המוסלמית הגדולה ביותר באירופה ועוד לפני פרסום הקריקטורות, באתרי האינטרנט של המוסלמים כבר קוראים לאנשים לצאת להפגנות נגד הסרט האנטי איסלאמי. ביום ראשון נעצרו 150 אנשים במהלך הפגנה מול השגרירות האמריקנית בפריז, שנערכה במקביל להפגנות רבות סביב העולם.