קלף פפירוס עתיק רומז: ישו היה נשוי

בקלף מהמאה ה-4 בשפה מצרית קופטית, שנמצא ברומא, נכתב המשפט: "ישו אמר להם, אשתי", והעולם הנוצרי כמרקחה. חוקרים רבים כבר מעלים שאלות לגבי חייו האישיים של אבי הנצרות

הקלף שמאיים להסעיר את העולם הנוצרי (רויטרס)

האם המיתוס הנוגע לחייו האישיים של ישו ישתנה בקרוב לבלי היכר? כתובת פפירוס שנמצאה לאחרונה בשפה מצרית קופטית עתיקה מאיימת להצית מחדש את הוויכוח בעולם הנוצרי, העוסק בשאלה האם אבי הנצרות היה נשוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פיסת הקלף שנמצאה ברומא, נכתב המשפט המעורפל "ישו אמר להם, אשתי". הממצא נחשף אתמול על ידי פרופ' קארן קינג מהפקולטה לתיאולוגיה באוניברסיטת קיימברידג' בארה"ב, בכנס שנערך באיטליה. "במסורת הנוצרית נוהגים לטעון כי ישו מעולם לא היה נשוי", אמרה קינג, "אך מעולם לא היו ראיות שתמכו בטענה הזאת".

עם זאת, הוסיפה המומחית, כי הכתובת החדשה לא מספקת הוכחה חד-משמעית בנוגע לשאלה האם אבי הנצרות אכן היה נשוי: " הכתובת החדשה אמנם אינה מוכיחה לנו כי ישו היה נשוי, אך היא שופכת אור על שאלות מהותיות בנצרות כמו מין ונישואין".

הקלף שתואר כחום-צהבהב ומוערך כי נכתב במאה הרביעית לספירה, יעבור בימים הקרובים בדיקות נוספות על ידי מומחים על מנת לוודא את אמינותו, בין השאר באמצעות בדיקת החומר הכימי שבדיו עמו נכתבו המילים.