אחרי הסרט: קריקטורות של מוחמד בצרפת

העולם המוסלמי עוד לא נרגע מהסרטון האנטי איסלאמי שהופץ ברשת, אך מגזין צרפתי הודיע כי יפרסם איורים של הנביא מוחמד במהדורה שתופץ היום. "הם יזעזעו את אלה רוצים להזדעזע", אמר העורך. בכיר דת מוסלמי: "שופכים שמן על המדורה"

"שופכים שמן על המדורה: (AP)

הסערה בעולם המוסלמי בעקבות הסרט המכפיש את האיסלאם ואת הנביא מוחמד עוד לא נרגעה, ונראה כי המחאה והזעם רק הולכים להתגבר בימים הקרובים. מגזין צרפתי הודיע כי יפרסם היום קריקטורות של מוחמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המגזין השבועי צ'רלי הבדו אישר כי בעמודי האמצע של המהדורה שתופץ הבוקר יהיו כמה איורים של הנביא מוחמד. העורך של המגזין, שהיה בעבר מאייר בעצמו, אמר כי האיורים "יזעזעו את אלה רוצים להזדעזע".

ההחלטה של המגזין לפרסם את האיורים מגיעה על רקע גל המהומות האלימות שהצית קטע מסרט שהועלה ליו-טיוב, הלועג לאיסלאם ולנביא מוחמד, שככל הנראה יצר נוצרי קופטי המתגורר בארה"ב.

מנהיגים בצרפת: לנהוג באחריות

מנהיגים פוליטיים ודתיים בצרפת קראו למגזין לנהוג באחריות ולהימנע ממעשים שרק יבעירו את המצב הנפיץ ממילא. ראש הממשלה ז'אן מארק איירו פרסם הודעה שבה הביע את חוסר הסכמתו לכל "מעשה מוגזם" בנושא.

דאליל בובאקור, איש הדת הבכיר במסגד הגדול ביותר בפריז, קרא למוסלמים להישאר רגועים. "בהלם, עצב ודאגה שמעתי על הפרסום הצפוי, שיגביר את המתיחות והזעם ברחבי העולם המוסלמי. אני ממליץ להם לא לשפוך שמן על המדורה".