צרפת: חקירה בעקבות תמונת העירום של קייט מידלטון

בית משפט בעיר סמוכה לפריז הורה על פתיחת חקירה פלילית נגד האחראים לפרסום תמונות העירום של הדוכסית מקיימברידג'. לאחר מכן, תכריע הפרקליטות אם להגיש כתב אישום בגין פגיעה בפרטיותם של בני משפחת המלוכה

קייט והנסיך וויליאם בביקור באוקיינוס השק (רויטרס)

בית משפט בעיר נאנטר הסמוכה לפריז, הורה על פתיחת חקירה פלילית נגד צלמי הצהובון הצרפתי "קלוז'ר", לאחר שאלה פרסמו תמונות בה נראית קייט מידלטון משתזפת ללא חלק עליון במהלך חופשה בצרפת. במקביל, הורה בית המשפט לאסור כל פרסום נוסף את התמונות בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת, יצטרך בית המשפט להכריע אם אכן הייתה פגיעה בפרטיותה של הדוכסית מקיימברידג' ושל בעלה הנסיך וויליאם. על פי ההערכות בבריטניה, מתכוונים בני הזוג להגיש תביעה אזרחית בנוסף על ההליך הפלילי שיתבצע מול עורכי המגזין.

בשל החוקים הקפדניים בצרפת סביב שמירת הפרטיות, הנתבעים יכולים להיקנס ביותר מ-180 אלף שקלים ואף להישלח שנת מאסר. לאחר שהדוכס והדוכסית מקיימברידג' יגישו את התלונה, הפרקליטות היא שתחליט האם להגיש כתב אישום בעניין.

הזוג המלכותי, שמבקר בימים אלו באיים באוקיינוס השקט, מעוניין שמגזין "closer" - שהיה הראשון לפרום את התמונות, ייענש בחומרה. דובר ארמון המלוכה מסר בתחילת השבוע כי "התלונה נוגעת לאלו שצילמו את התמונות של הדוכס והדוכסית מקיימברידג' במהלך חופשה, ולאלו שפרסמו את התמונות והפרו את פרטיותם".