"תומכי אובמה הם נתמכי סעד"

סרטון וידאו קצר תיעד את המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני קורא למצביעיו של הנשיא אובמה נתמכי סעד, ואמר כי התפקיד שלו הוא לא לדאוג להם. הדמוקרטים מיהרו לתקוף אותו על דבריו: "קשה להיות נשיא של כל האמריקנים שאתה מבטל חצי מהם בקלות"

עוד מבוכה. מיט רומני, ארכיון (AP)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני קרא למצביעיו של הנשיא אובמה - כמעט מחצית מהבוחרים במדינה - כאנשים שחיים על קצבאות סעד ולא "דואגים לחייהם". הדברים נאמרו על ידו לתומכים בכנס בחירות, שצולם ללא ידיעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש 47% שהם איתו, הם תלויים בממשלה, הם מאמינים שהם הקורבן ושלממשלה יש את האחריות לדאוג להם", אמר רומני באירוע פרטי לגיוס תרומות שצולם בוידאו מוקדם יותר השנה ופורסם באתר האינטרנט של המגזין "ג'ונס" שמזוהה עם השמאל הליברלי שתומך בנשיא אובמה.

"התפקיד שלי הוא לא לדאוג לאנשים הללו. אני לעולם לא אצליח לשכנע אותם שהם צריכים לקחת אחריות אישית ולדאוג לחיים שלהם. מה שאני צריך לעשות זה לשכנע חמישה מתוך עשרה בוחרים במרכז, העצמאיים" אמר רומני בעת האירוע.

הקלטת התפרסמה בתקופה בעייתית מבחינתו של רומני. הוא מפגר בסקרים אחרי הנשיא אובמה, כשוועידת המפלגה הרפובליקנית לא נתנה לו את התמיכה הנוספת לה ציפה. הדמוקרטים מיהרו לתקוף את רומני על דבריו: "קשה להיות נשיא של כל האמריקנים כשאתה מבטל בקלות חצי מהם", אמר מנהל הקמפיין של הנשיא אובמה ג'ים מסינה.