קרובי הנוסעים מודאגים: "כל מי שיכול, שיתפלל לשלומם"

בני משפחותיהם של 162 הנוסעים ואנשי הצוות הנעדרים בטיסת "אייר אסיה" מאינדונזיה לסינגפור ממתינים בדריכות למידע חדש אודות גורל המטוס שנעלם ומנסים להיאחז בתקווה. "אחי, אשתו ו-3 ילדיהם המקסימים על המטוס", צייצה אישה מודאגת‬‎. החיפושים הופסקו עם רדת החשכה, ויתחדשו עם שחר

ילדים מחפשים את שמות קרוביהם ברשימה שפור (רויטרס)

"כל מה שנשאר הוא להתפלל לשלומם": שעות לאחר שאבד הקשר עם טיסה QZ8501 מאינדונזיה לסינגפור, ממתינים בני משפחותיהם וחבריהם של 162 הנוסעים ואנשי הצוות שעל המטוס במתח ובחרדה למידע חדש על גורלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרוביהם של רבים מבין 156 הנוסעים האינדונזים שהיו על הטיסה התקבצו בשדה התעופה על מנת לנסות ולדלות עוד מידע על גורל יקיריהם ולקבל עדכונים מחברת התעופה. אחדים מהם בחרו לשתף בכאבם באמצעות הרשתות החברתיות - וקראו להתפלל לשלום נוסעי המטוס.

"כל מי שיכול, בבקשה תתפללו למען המשפחה שלי ולמען כל הנוסעים", צייצה אחותו של אחד הנוסעים שהיו על המטוס שנעלם. "אחי הבכור, אשתו ושלושת ילדיהם המקסימים על המטוס". 

אזור ההיעלמות (חדשות 2)

צעירה אחרת הביעה דאגה לשלומה של חברתה, דיילת במטוס: "החברה הכי טובה שלי שם. אני מקווה מאוד שאזכה לראות אותה שוב - ובמצב טוב". והיו כאלה שהתמזל מזלם: "אחי כמעט עלה על הטיסה שנעלמה", צייצה גולשת אחרת בטוויטר, "שמו עדיין מופיע ברשימת הנעדרים עם האחיין והאחיינית שלי".

עם רדת החשכה, שר התחבורה האינדונזי הודיע כי החיפושים הופסקו בשל החשכה, והם יתחדשו מיד עם עלות השחר. ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט הציע את העזרה של כוחותיו למשימת החיפוש אחרי הטיסה שנעלמה. אבוט התקשר לנשיא אינדונזיה ג'וקו ווידודו ואמר לו שיש לו "מטוסים מוכנים לצאת ולעשות מה שניתן כדי לסייע בחיפושים".

מטוס A320 של "אייר אסיה" (רויטרס)

 ילדים בין הנעדרים

על הטיסה הנעלמת נמצאים 162 נוסעים ואנשי צוות, בהם 156 נוסעים מאינדונזיה, 3 אזרחי קוריאה הדרומית, ושלושה אזרחים מצרפת, מלזיה וסינגפור. בין הנעדרים נמצאים גם 17 ילדים - ובחברת התעופה מסרו כי מאמצי החיפוש אחרי המטוס בו הם נמצאים נמשכים כל העת.

"נסייע בכל שנוכל לרשויות התעופה", נמסר בהודעה מטעם חברת התעופה. "אנחנו חייבים להישאר חזקים", צייץ מנכ"ל "אייר אסיה" טוני פרננדס. לדבריו, רוב הנוסעים שהיו על הטיסה הם תושבי העיר סוראביה, השנייה בגודלה במדינה.

טיסה QZ 8501 של חברת "אסיה אייר" שהמריאה מאינדונזיה לסינגפור איבדה הלילה קשר עם מגדל הפיקוח זמן לא רב לאחר ההמראה. מספר כלי תקשורת דיווחו כי נמצאו שרידים של המטוס באזור אחד מאיי אינדונזיה, אך לא התקבל אישור רשמי לכך.

מה עלה בגורל טיסה QZ8501? (רויטרס)

הרשויות באינדונזיה פועלות על מנת לאתר את המטוס, מסוג איירבאס A320 שהמריא מהעיר סוראביה לכיוון סינגפור, ופתחו במבצע חיפושים נרחב. חברת "אייר אסיה" אישרה כי אינה יודעת היכן המטוס נמצא, והודיעה על תחילת חקירה בנושא.

הטיסה הנעלמת על לוח הטיסות (רויטרס)

האדי מוסטפה, בכיר במשרד התחבורה האינדונזי, אמר כי הקשר בין המטוס למגדל הפיקוח בג'קרטה אבד סמוך לשעה 06:17 שעון מקומי (01:17 שעון ישראל). עם זאת, המקרה דווח רק כארבע שעות לאחר ההיעלמות. לדברי מוסטפה, הטייס ביקש לטוס במסלול "לא שגרתי" לפני שנעלם מהמכ"ם, והחברה הסינגפורית דיווחה כי הטיסה "מתעכבת".

קרובי משפחה וחברים מודאגים באינדונזיה (רויטרס)