סערת הסרט האנטי מוסלמי: היוצר הובא לחקירה

כשהוא עטוף מכף רגל ועד ראש ופניו מכוסות הגיע נאקולה באסילי נאקולה, נוצרי קופטי בן 55 שעל פי ההערכות עומד מאחורי הסרט המכפיש את האיסלאם, לתשאול במשטרת לוס אנג'לס. הוא שוחח עם החוקרים, אך לא נעצר. נמצא כי בעברו הוא היה מעורב בפשעים כלכליים

סערת הסרט האנטי איסלאמי נמשכת: נאקולה באסילי נאקולה, נוצרי קופטי בן 55 המתגורר בקליפורניה וחשוד כי יצר את הסרט שהצית מחאה אלימה בכל רחבי העולם המוסלמי, הובא הובקר לתשאול בתחנת המשטרה בלוס אנג'לס. בתמונות הוא נראה מובל על ידי השוטרים כשהוא עטוף במעיל וצעיף וחובש כובע - כך שלא ניתן לזהותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכירים במשטרת לוס אנג'לס סיפרו כי יוצר הסרט לכאורה היה מעורב בעבר בפשעים כלכליים והבהירו כי אם חוקרי המשטרה יקבעו שהוא הפר את תנאי שחרורו הם יכולים לשלוח אותו למעצר. במשטרה הדגישו כי הוא לא נעצר, אלא רק נחקר. "הוא בסך הכל הלך לתחנה בעירו ושוחח עם החוקרים", הסביר דון ווקר, מפקד המשטרה. "הוא נסע בניידת עם השוטרים ולא עשה בעיות".

במקביל, נמשך גל ההפגנות והמתקפות על שגרירויות ארצות הברית ברחבי העולם, במחאה על הסרט האמריקני המשמיץ את הנביא מוחמד. היום הגיעו ההפגנות גם לאזור מזרח אסיה, הודו ואפגניסטן. באוסטרליה התנפלו היום מאות מפגינים מוסלמים על שגרירות ארצות הברית בסידני, והשליכו נעליים ובקבוקים על המבנה.

במקום התפתחו עימותים בין המפגינים לשוטרים. גם במצרים נמשכת המחאה סביב בניין השגרירות האמריקנית בקהיר, שם נמנו אמש שני הרוגים ועשרות פצועים. הבוקר דווח כי כוחות הביטחון המצרים פתחו בגל מעצרים נגד המעורבים בהפגנות.