מחאה מוסלמית גם באוסטרליה: "אובמה - אוהבים את אוסמה"

לא רק בעולם הערבי: גם באוסטרליה נרשמו הבוקר התנגשויות אלימות בין מאות מפגינים למשטרה המקומית בסידני - במהלך ההפגנות נגד הסרט האנטי-מוסלמי. המפגינים השליכו חפצים על מתחם הקונסוליה האמריקנית, לפחות 4 נפצעו ועשרות נעצרו. "אל-קאעידה": להמשיך בהפגנות

המחאה נגד הסרט האנטי-מוסלמי מגיעה גם לאוסטרליה: מאות בני אדם הפגינו היום מול הקונסוליה האמריקנית בסידני, כשהם משמיעים קריאות "מוות לאמריקה" ומשליכים נעליים, בקבוקים וחפצים מאתר בנייה סמוך - על המבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות משטרה רבים פעלו על מנת לפזר את ההפגנה, אך מספר שוטרים נפצעו בתגובה אלימה של המפגינים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת האוסטרליים, לפחות ארבעה בני אדם נפגעו בעימותים - כולם פונו לבתי החולים בעיר. עשרות בני אדם נעצרו.

בין היתר, הניפו המפגינים שלטים הקוראים לרצוח ולערוף את ראשיהם של הפוגעים בנביא מוחמד. "אובמה, אובמה - אנחנו אוהבים את אוסמה", צעקו חלק מהמפגינים. אחד המפגינים אמר במקום: "אנחנו רוצים שהאדם שהפיק את הסרט ייקח אחריות". במקביל, קרא הבוקר ארגון "אל-קאעדה" להמשיך ההפגנות ברחבי העולם הערבי נגד הסרט.

ביממה האחרונה נהרגו לפחות 11 בני אדם בשורת תקריות שנרשמו במהלך הפגנות המחאה נגד הסרט - ברחבי העולם הערבי. בתימן, במצרים, בלבנון ובסודן נהרגו מפגינים שסירבו להתפנות מאזור השגרירויות והנציגויות הדיפלומטיות האמריקניות במדינות, אך הבוקר עדיין לא נרשמו תקריות אלימות. הפגנות נערכו אתמול גם בעכו ובירושלים, במחאה על הסרטון האנטי-מוסלמי. 

הלילה הפיצו גורמים סלפים בסיני סרטון קצר המתעד את ההשתלטות על בסיס הכוח הרב-לאומי מדרום לאל-עריש, בו נפצעו מספר חיילים קולומביאניים. בסרטון תועדו הדקות הראשונות שאחרי פלישתם של עשרות בדואים סלפים לבסיס, קולות הירי, הצתת האש, וההשתלטות על מגדל השמירה בבסיס.