הנשיא האמריקני אובמה: "נפעל להביא את האחראים לדין"

נשיא ארה"ב ברק אובמה ומזכירת המדינה הילרי קלינטון הגיעו לבסיס חיל האוויר "אנדרוז" על מנת לחלוק כבוד אחרון להרוגים במתקפת הטרור בלוב בטקס החזרת גופותיהם. "נפעל להביא את האחראים לדין, הצדק יכה באלה הפוגעים באמריקנים", הצהיר אובמה

אובמה וקלינטון חולקים כבוד אחרון (רויטרס)

הנשיא האמריקני ברק אובמה ומזכירת המדינה הילרי קלינטון הגיעו לבסיס חיל האוויר "אנדרוז" על מנת לחלוק כבוד אחרון בטקס החזרת גופות ההרוגים האמריקנים במתקפת הטרור בלוב, בה נהרג גם השגריר כריסטופר סטיבנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא אובמה נשא דברים במהלך הטקס והצהיר כי ארה"ב לא תחדול מפעילותה הענפה ברחבי העולם ובמזרח התיכון. "ארה"ב לעולם לא תפסיק לעבוד להשגת החופש ברחבי העולם, זוהי מהות ההנהגה האמריקנית, זאת היתה העבודה בבנגזי וזאת העבודה איתה נמשיך", הצהיר אובמה.

"הקורבן לעולם לא יישכח", הצהיר אובמה שהבטיח לפעול במהרה לתפיסת מבצעי מתקפת הטרור. "אנחנו נביא את האחראים לדין. נמשיך לעשות כל שניתן להגן על אזרחים המשרתים במדינות העולם, ונבהיר שהצדק יכה באלה שפוגעים באמריקנים".

קלינטון: הזעם מופנה בגלל סרט אינטרנטי שלא היה לנו כל חלק בו

"הכרתי באופן אישי את השגריר סטיבנס", ספדה לו מזכירת המדינה הילרי קלינטון. "אנשים אהבו אותו, הוא נודע לא רק בגלל אומץ לבו אלא גם בגלל החיוך המטופש והמקסים שלו".

"ראינו זעם מופנה כלפינו בגלל סרט אינטרנטי שלא היה לנו כל חלק בו", אמרה קלינטון". קשה להבין משהו שהוא כה בלתי מובן ובלתי מתקבל על הדעת. אנשי מדינות לא החליפו את שלטון העריצים לשלטון האספסוף, האנשים שם צריכים לעשות הכל כדי להתנגד לאלימות ולדרוש להעמיד לדין את האחראים למעשה".