מקסיקו: נער בן 16 חשוד ברצח עשרות בני אדם

נער בן 16 נעצר במקסיקו לאחר שבחיפוש אקראי התגלה כי הוא נושא עליו נשק טעון וכמות לא מבוטלת של סמים. במהלך חקירתו הודה הנער, לתדהמת אנשי המשטרה, כי הוא אחראי לרציחתם של קרוב ל-50 בני אדם. בין היתר סיפר כי היה עד להוצאתם להורג של שוטרים, חוואים ואפילו מוזיקאים

בן 16 - רוצח סדרתי במקסיקו, ארכיון (חדשות 2)

מקסיקו כבר רגילה לפשיעה הגוברת ולמאבקי ברוני הסמים במדינה שגבו את חייהם של עשרות אלפי בני אדם בשנים האחרונות, אך המדינה הלטינית במרכז אמריקה מזועזעת בימים האחרונים מהודעת התובע על הכוונה להעמיד לדין נער בן 16 החשוד כי שימש כרוצח שכיר וסדרתי עבור אחד מקרטלי הסמים האכזריים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרנסיסקו מיגל בן ה-16, המכונה בארגון הפשע אליו הוא משויך "אל ניניו" - הילד, נעצר לפני מספר שבועות על ידי המשטרה לאחר שבחיפוש אקראי על גופו נמצא כי הוא נושא נשק טעון וכמות לא מבוטלת של סמים. לתדהמת חוקריו, במהלך חקירתו הודה הנער בשורה של פשעים אכזריים ובלתי מפוענחים.

מיגל הודה כי היה חלק מכנופייה מוכרת בשם "לוס מזאטלקוס", הפועלת בעיר הצפונית סינואלה, ומנוהלת על ידי האיש המבוקש במדינה, חואקין "הקטן" גוזמן. הנער הודה כי שימש כרוצח שכיר וקשר עצמו למספר מקרי רצח אכזריים, בהם הוצאות להורג של אנשי משטרה, חוואים ואפילו מוזיקאים מאז חודש פברואר האחרון.

התופעה של בני נוער, בעיקר מהחתך הסוציו-אקונומי הנמוך, מוכרת היטב במדינה הענייה. אלפי נערים נעצרו בשנים האחרונות בחשד שעבדו בתפקידים שונים עבור כנופיות הסמים, בתקווה לחיים טובים יותר ולמימון משפחותיהם. על פי נתונים שנאספו לאחרונה עולה כי קרוב ל-55,000 בני אדם נהרגו בעשור האחרון כתוצאה מסחר הסמים ומעימותים עם כוחות הביטחון.