מטוס מאינדונזיה נעלם, חשש שהתרסק

טיסה QZ 8501 של חברת "אייר אסיה" שהמריאה מאינדונזיה לסינגפור כשעל סיפונה 162 נוסעים ואנשי צוות, איבדה קשר עם מגדל הפיקוח. באינדונזיה דיווחו כי "הטייס ביקש לטוס במסלול לא שגרתי". לפי דיווחים בכמה כלי תקשורת, נמצאו שברים של המטוס באזור אחד מאיי אינדונזיה

מטוס A320 של "אייר אסיה" (רויטרס)

שוב מטוס נוסעים נעלם בשמי אסיה: טיסה QZ 8501 של חברת "אסיה אייר", שהמריאה מאינדונזיה לסינגפור ועליה 162 נוסעים ואנשי צוות, איבדה קשר עם מגדל הפיקוח זמן לא רב לאחר ההמראה. מספר כלי תקשורת דיווחו כי נמצאו שרידים של המטוס באזור אחד מאיי אינדונזיה, אך לא התקבל אישור רשמי לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות באינדונזיה פועלות על מנת לאתר את המטוס, מסוג איירבאס A-320 שהמריא מהעיר סורבייה לכיוון סינגפור, ופתחו במבצע חיפושים נרחב. חברת "אייר אסיה" אישרה כי אינה יודעת היכן המטוס נמצא, והודיעה על תחילת חקירה בנושא.

כלי התקשורת באינדונזיה דיווחו כי על סיפון המטוס היו: 149 אינדונזים, שלושה קוריאנים, אזרח סינגפורי אחד, אזרח בריטי ואזרח מלזי. 155 מהנעדרים היו נוסעים אליהם הצטרפו שבעה אנשי צוות.

קרובי נוסעים מודאגים בשדה התעופה (AP)

"ביקש לטוס במסלול לא שגרתי"

האדי מוסטפה, בכיר במשרד התחבורה האינדונזי, אמר כי הקשר בין המטוס למגדל הפיקוח בג'קרטה אבד סמוך לשעה 06:17 שעון מקומי (01:17 שעון ישראל).

עם זאת, המקרה דווח רק כארבע שעות לאחר ההיעלמות. לדברי מוסטפה, הטייס ביקש לטוס במסלול "לא שגרתי" לפני שנעלם מהמכ"ם, והחברה הסינגפורית דיווחה כי הטיסה "מתעכבת".

דיווחים מדאיגים על מציאת שברים (AP)

בחודש מרס האחרון אבד הקשר עם מטוס של חברת "מלזיה איירליינס", שהמריא מקואלה לומפור לבייג'ינג. במשך כתשעה חודשים נמשכים החיפושים אחר המטוס, שמקום הימצאו לא התגלה עד היום. הממשלה המלזית קבעה כי 239 הנוסעים ואנשי הצוות שעל סיפון המטוס נהרגו.

בחודש יולי התרסק מטוס נוסף של חברת "מלזיה איירליינס" מעל אוקראינה. 295 נוסעים ואנשי צוות נהרגו במקום, לאחר שהמטוס הופל על ידי טיל שנורה לעברו. מחקירת האסון עלה כי הטיל נורה על ידי מורדים פרו-רוסים, ורבים בקהילה הבינלאומית הטילו על רוסיה את האחריות למקרה.