גם בטהרן הפגינו נגד הסרט על מוחמד: "מוות לארה"ב, מוות לישראל"

כ-500 בני אדם הפגינו בשעות הצהריים בבירת אירן נגד הסרט הפוגע בנביא מוחמד. המפגינים הניפו את דגלי לוב ומצרים - וקראו לרצוח את במאי הסרט האמריקני נגד האסלאם, ולהשמדת ארה"ב וישראל. המהומות בתימן ובמצרים נמשכות: הרוג ו-5 פצועים בתימן, 20 פצועים במצרים

המחאה על הסרט האמריקני שפוגע בנביא מוחמד הגיעה גם לרפובליקה האסלאמית: כ-500 בני אדם הפגינו בצהריים בבירת אירן מול מטה שגרירות שוויץ, המייצגת את האינטרסים של ארצות הברית במדינה. מאות שוטרים איבטחו את השגרירות, מחשש להתפרצות מהומות אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים מטהרן, בהפגנה - שאורגנה על ידי סטודנטים מוסלמים - הונפו דגלי מצרים ולוב, והושמעו בה קריאות "מוות לארצות הברית", "מוות לבמאי הסרט" ו"מוות לישראל". הפגנה נוספת צפויה להתקיים מחר בבירת אירן, על פי הדיווחים ברפובליקה האסלאמית.

בינתיים, נמשכים העימותים גם בצנעא ובקהיר. ההמון הזועם שניסה לפרוץ לשגרירות בבירת תימן - נהדף לכביש הראשי המוביל לשגרירות, וממשיך להשליך אבנים לעבר כוחות הביטחון הפרוסים במקום. אלו משיבים באמצעים לפיזור הפגנות, ובהם זרנוקי מים.

לפחות אדם אחד נהרג וחמישה נוספים נפצעו. מאות בני אדם ממשיכים להתגודד גם מחוץ למתחם השגרירות האמריקנית בבירת מצרים - אחרי שכוחות הביטחון המקומיים הצליחו ליצור אזור חיץ מחוץ לשגרירות. לפחות 20 בני אדם נפצעו במהומות.

ההפגנות במצרים נמשכות למרות קריאותיו של הנשיא מורסי, הנמצא בבריסל, לחדול ממעשי אלימות. בנאום שהועבר בשידור חי בכלי התקשורת המצריים, קרא מורסי למפגינים שלא לנהוג באלימות כלפי "אורחיה של מצרים" והסביר שהאסלאם נוגד פגיעה בשגרירויות, קונסוליות ורכוש ציבורי. את הנאום פתח מורסי בגינוי חריף לסרט האמריקני וליוצריו.