מדבדב קורא לשחרור חברות "הפוסי ריוט"

בתחילת החודש הבא יתכנס בית המשפט הרוסי כדי לדון בערעור שהגישו חברות להקת הפאנק הנשית, שנידונו לשנתיים מאסר. ראש ממשלת רוסיה דימטרי מדבדב אמר היום שמאסרן של שלוש הנשים, שיושבות בכלא כבר חמישה חודשים, לא מועיל לאיש

חברת הפוסי ראיוט יצאו לחופשי ? (AP)

קורא תיגר על פוטין? ראש ממשלת רוסיה דימיטרי מדבדב קרא היום לשחרר את שלוש חברות להקת הפאנק - ה"פוסי-ריוט" בטענה שהמשך ישיבתן בכלא לא מועילה. דבריו של מדבדב עשויים להשפיע על החלטת בית המשפט, שיתכנס בעקבות ערעור שהגישו הבנות ב-1 לאוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלוש הצעירות כבר יושבות בכלא חמישה חודשים, אחרי שהואשמו ב"חוליגניזם שנובע משנאה דתית" ונידונו לשנתיים מאסר. חברות הלהקה נאסרו במרס האחרון אחרי שהופיעו, ללא אישור, בקתדרלה של מוסקבה וביקשו ממריה הקדושה להפטר מהנשיא ולדימיר פוטין.

מעצרן עורר הפגנות הזדהות במוסקבה ובכל העולם, כולל בישראל, בהן לקחו חלק אמנים, אנשי תרבות, פוליטיקאים ופעילי זכויות אזרח. ברוסיה הפכו שיריהן ושמותיהן לסיסמאות במהלך ההפגנות נגד פוטין.

חלק ממחאת האופוזיציה נגד פוטין

מעצרן של חברות הלהקה נערך אחרי חודשים של הפגנות גדולות של פעילי האופוזיציה נגד משטרו של פוטין בטענה כי השתלט על הקרמלין שלא כחוק. פוטין,בסיועו של בן בריתו - מדבדב, חוקק מספר חוקים שמגבילים את חופש הביטוי והזכות להפגין.

על פי אחד החוקים, הקנס על הפגנות לא חוקיות הוכפל פי 150 משנים קודמות והוא מגיע עכשיו ל-300 אלף רובל שהם 9,000 דולר. על פי חוק נוסף, נאסר על ארגונים פוליטיים או חברתיים לקבל מימון מחוץ לרוסיה ומי שעובר על החוק נחשב ל"סוכן זר".