תגובה רפה של אובמה לרצח השגריר האמריקני בבנגזי

"אמריקה דוחה את ההשמצות של אמונות דתיות, אבל מתנגדת לאלימות חסרת הטעם שהרגה את הדיפלומטים בלוב", זאת מה שאמר נשיא ארה"ב בתגובה לרצח השגריר כריסטופר סטיבנס אמש בקונסוליה בעיר בנגזי. מוקדם יותר תקף רומני את ההתרפסות של הממשל לדבריו בפני גורמים קיצוניים

אובמה והשגריר המנוח (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה מגיב לראשונה לרצח השגריר כריסטופר סטיבנס אמש בלוב. "אמריקה דוחה את ההשמצות של אמונות דתיות, אבל מתנגדת לאלימות חסרת הטעם שהרגה את הדיפלומטים בלוב", אמר אובמה. הנשיא גם גינה את הפיגועים שהיו בלוב ובמצרים והורה להגביר את האבטחה סביב הנציגויות של ארצו בעולם.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התגובה הרפה הזו ששחרר אובמה מחזקת את זעמו של המתחרה שלו על הכיסא בבית הלבן מיט רומני. המועמד הרפובליקני התבטא עוד קודם לנשיא ותקף את ההתררפסות של הממשל האמריקני לאירועים האלימים בצפון אפריקה אתמול. 

רומני לא אהב לשמוע את ההצהרות של הגורמים הרשמיים שממשיכים לשדר לדבריו "חוסר רצון לפגוע ברגשותיהם של המוסלמים". המועמד הרפובליקני העביר היום מסר שונה ואמר שהוא "לעולם לא יתנצל בשמה של אמריקה", רומני הוסיף: "נסער בגלל המתקפות נגד דיפלומטים אמריקנים בלוב ובמצרים וממותם של גורמים בשגרירות האמריקנית בבנגאזי".

"זה מביך שהממשל של אובמה לא גינה תחילה את המתקפה על המשלחת הדיפלומטית, אלא הביע סימפטיה לאלו שביצעו את אותה המתקפה". בכירים בתקשורת האמריקנית טוענים שרומני מתכנן להעביר ביקורת גם על היחס של הנשיא אובמה כלפי ישראל ומקווה להשיג, בעזרת הביקורת הזו, את קולותיהם של המצביעים היהודים בפלורידה - "המדינה המתנדנדת" הגדולה ביותר.

רצח השגריר - סיקור נרחב:

השגריר האמריקני בלוב נהרג בהפגנות

תמונת גופת השגריר האמריקני דלפה לרשת

רומני זועם: "אובמה מביע סימפטיה"

קהיר: המונים פרצו לשגרירות ארה"ב