מיט רומני זועם: "אובמה מביע סמפטיה לתוקפים בלוב"

"זה מביך שהממשל של אובמה לא גינה תחילה את המתקפה על המשלחת הדיפלומטית, אלא הביע סימפטיה לאלו שביצעו את אותה המתקפה", כך תקף המועמד הרפובליקני מיט רומני לאחר היוודע דבר הריגתו של שגריר ארה"ב באירועים האלימים בבנגאזי אתמול

המועמד הרפובליקני זועם - מיט רומני (רויטרס)

המועמד הרפובליקני מיט רומני מעביר ביקורת נוקבת נגד הנשיא האמריקני בגלל תגובתו הרפה, או החוסר בתגובה לדבריו על האלימות נגד הנציגויות האמריקניות בקהיר ובבנגאזי שבלוב, והריגתו של השגריר במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיח הפוליטי האמריקני מתרכז בימים האחרונים בכלכלה, רומני ואנשי המפלגה הרפובליקנים תוקפים את המדיניות של אובמה בנושא האבטלה, תכנית הבריאות והגירעון. אבל עכשיו, אחרי המתקפות נגד הנציגויות בעולם הערבי, עוברת ביקורת להתמקד בנושא מדיניות החוץ.

רומני לא אהב לשמוע את ההצהרות של הגורמים הרשמיים שממשיכים לשדר לדבריו "חוסר רצון לפגוע ברגשותיהם של המוסלמים". המועמד הרפובליקני העביר היום מסר שונה ואמר שהוא "לעולם לא יתנצל בשמה של אמריקה", רומני הוסיף: "נסער בגלל המתקפות נגד דיפלומטים אמריקנים בלוב ובמצרים וממותם של גורמים בשגרירות האמריקנית בבנגאזי".

"זה מביך שהממשל של אובמה לא גינה תחילה את המתקפה על המשלחת הדיפלומטית, אלא הביע סימפטיה לאלו שביצעו את אותה המתקפה". בכירים בתקשורת האמריקנית טוענים שרומני מתכנן להעביר ביקורת גם על היחס של הנשיא אובמה כלפי ישראל ומקווה להשיג, בעזרת הביקורת הזו, את קולותיהם של המצביעים היהודים בפלורידה - "המדינה המתנדנדת" הגדולה ביותר.

רצח השגריר - סיקור נרחב:

השגריר האמריקני בלוב נהרג בהפגנות

תמונת גופת השגריר האמריקני דלפה לרשת

אובמה מגיב לרצח השגריר בלוב

קהיר: המונים פרצו לשגרירות ארה"ב