הרצח באלפים: בת ה-7 התעוררה מתרדמת

זנאייב אל-חלילי, ששרדה את ירי המתנקשים שרצחו את הוריה וסבתה בהרי האלפים התעוררה בבית החולים בצרפת מהתרדמת בה שקעה. חוקרי המשטרה מקווים כעת כי יוכלו לשוחח עימה ולחשוף פרטים חדשים אודות הפרשה שמסעירה את אירופה. "אולי היא תוכל לעזור לנו למצוא את הרוצח", אמר ראש צוות החקירה

רכבם של בני משפחת אל-חלילי (SKY NEWS)

חקירת הרצח המרובע בהרי האלפים נמשכת: בלשי המשטרה בצרפת ובבריטניה מאמינים שזנאייב אל-חלילי, הילדה בת ה-7 ששרדה את ההתנקשות באלפים הצרפתיים בסוף השבוע האחרון, למרות שספגה כדור בכתף ומכות בראשה, עשויה לחשוף פרטים חדשים על הפרשה שמסעירה את אירופה. "מקווים שהיא תוכל לסייע למצוא את הרוצח", הצהיר ראש צוות החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, התעוררה הילדה מהתרדמת בה שקעה ביום רביעי רק כדי לגלות את האמת המרה - הוריה וסבתא כבר אינם בין החיים. מנהלי בית החולים בצרפת בו היא מאושפזת לא ממהרים להכניס את חוקרי המשטרה לחדרה. את מירב מאמציהם הם מקדישים לבדיקות שנערכות לה ועדיין קיים חשש שהילדה ספגה נזק מוחי כתוצאה מהאירוע.

כשהתעוררה אל-חלילי, היא מצאה את קרובי משפחתה, דודה ודודת בצמוד למיטתה. הם גם אלו שנאלצו לבשר לה את בשורת האיוב על גורל בני משפחתה. אחותה בת הארבע, שנמצאה על ידי המשטרה מתחבאת מתחת לגופות של הוריה שמונה שעות אחרי האירוע, הוטסה אמש לבריטניה. התובע והחוקרים הצרפתים החליטו לאפשר את נסיעתה בחזרה לביתה, לאחר שהבינו שהיא לא תוכל לסייע להם בחקירת הרצח.

חבר המשפחה ביקש אפוטרופסות על הילדות

אב המשפחה, סעאד אל-חלילי, אזרח בריטי ממוצא עיראקי, נורה למוות יחד עם אשתו איקוובל ואימה בת ה-74 בדרך לבקתת הנופש סמוך לאגם אנסי. גופתו של רוכב אופניים בן 45 בשם סילבין מולייר נמצאה גם היא לא רחוק מזירת הרצח.

אריק מאילאוד, הבלש שעומד בראש צוות החקירה, אמר לעיתונאים הסקרנים מחוץ לבית החולים כי בשל מצבה של הילדה, לא ניתן לחקור אותה בשלב זה. "אנו עדיין מצפים שהילדה תוכל לספק לנו פרטים חדשים: תיאור של מספר אנשים, מינם, צבע עורם וכדומה, אולי היא תעזור לנו אפילו למצוא את הרוצח" הצהיר מאילאוד.

סביב הרצח עלו לא מעט תיאוריות קונספירציה שקושרות בין אב המשפחה ורוכב האופניים שנרצח למעבדות מחקר גרעיניות בבריטניה ואף לסוגיות ריגול נוספות. אחד מחבריו של האב כבר הצהיר כי בכוונתו לבקש אפוטרופסות מלאה על הילדות ולמלא, כפי שיוכל, את מקומם של ההורים שאיבדו.

רשת סקיי הבריטית מדווחת היום שיחידה מיוחדת לסילוק פצצות הגיעה לבית משפחת אל-חלילי. על פי הדיווחים, מספר שכנים פונו מהזירה ורכב מיוחד התייצב בכניסה לבית המשפחה. לא פורסם עדיין מה בדיוק היחידה עשתה שם, אבל על פי הפרסומים פונו כמה פריטים "מדאיגים". הדירה בכפר קלייגייט שבחבל סוריי, סגורה לתקשורת וכך גם השטח שמסביב.