יוון: מסע הרס נגד מהגרים - מול המצלמות

אנשי מפלגת "השחר המוזהב" ממשיכים בהסתה נגד זרים במדינתם. הפעם מי שנפגע ישירות היו הרוכלים בשוק באתונה - צעירים חברי המפלגה זרעו הרס ושברו את הדוכנים שלהם. "עשינו מה ש'השחר המוזהב' היה צריך לעשות", סיפר אחד המתפרעים

ביוון השקועה במשבר כלכלי קשה, הולכות וגוברות התקריות האלימות כנגד מהגרים וזרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

נציגי מפלגת הימין הקיצוני "השחר המוזהב", שהצליחה להכניס 18 מנדטים לפרלמנט היווני, כבר היו מעורבים בתקריות אלימות בשידור חי כנגד שתי פוליטיקאיות מהשמאל.

כעת, מבלי שמישהו ינסה להתערב (ומול המצלמות), נכנסו תומכי המפלגה הניאו נאצית לשוק הרוכלים בפרברי אתונה, שרוב בעלי הדוכנים בו הם מהגרים, והחלו במסע של הרס ואלימות כנגד כל מי שלא הציג בפניהם רישיונות מספקים.

"יוונים טהורים"

"מהגרים בלתי חוקיים מוכרים סחורה בלי רישיונות", סיפר בגאווה אחד הבריונים. "התלוננו על זה במשטרה ועשינו מה ש'השחר המוזהב' היה צריך לעשות".

במפלגה, שרק הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות, לא מהססים לדבר במונחים של "יוונים טהורים" ומנהיגם, ניקולאוס מיזאלוליאקוס, מכחיש שואה גאה, טוען כי תאי גזים לא היו ולא נבראו.

ביוון של היום, יותר ויותר אזרחים הנחנקים תחת עולה של תוכנית הצנע, מפנים למרבה הצער את זעמם כנגד המהגרים והזרים, מתכון מוכר ומדאיג מן העבר האפל.