שוב: ארה"ב מזהירה מ"מתקפת זומבים"

בוושינגטון מפחידים את האזרחים בתרחיש אפוקליפטי ומסבירים מה לעשות כדי להתמודד עמו. כל זה נועד כדי להביא את הציבור להבנה שאותם אמצעים יסייעו בהגנה גם במצבים מציאותיים יותר - כמו סופות הוריקן

זומבים בשירות המדינה (AP)

שרשרת הסופות העזות שפוקדת בתקופה האחרונה את ארצות הברית הביאה את הממשל האמריקני לנסות ולהגביר את המודעות בקרב האזרחים לצורך להתגונן. הסוגיה, כך נראה, חשובה ללא עוררין - אבל כנראה שהדרך שאימצו בוושינגטון לשם כך דווקא כן שנויה במחלוקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הקמפיין, שהשיק המשרד האמריקני לביטחון הפנים, נושא את הכותרת "הזומבים באים" - ועל פניו, נועד לעודד את האזרחים להתכונן להתמודדות עם מצב אפוקליפטי. וזו אפילו לא הפעם הראשונה בה זה קורה.

כדי לשכנע את הציבור האמריקני בחשיבות ההיערכות להתמודדות עם אסונות טבע או מצבי חירום, הסבירו בממשל האמריקני כי "אם אכן תתכוננו לקראת מתקפה של זומבים, אותם מהלכים יוכלו להגן עליכם גם במקרים של פגיעת הוריקן, פריצת מגיפות, רעידות אדמה או מתקפות טרור".

הזומבים מוכרים היטב לציבור האמריקני ממסעות הסברה קודמים של הממשל: בשנה שעברה הוא שימש את המרכז הלאומי למניעת מחלות ומניעתן כדי להמחיש לאזרחי ארצות הברית את הסכנות הנשקפות ממאגרי מים מזוהמים, התפרצות מחלות, הצורך בחיסונים ועוד.