הישורת האחרונה: המועמדים לנשיאות יורדים לשטח

אחרי ששתי המפלגות סיימו את הוועידות והחגיגות, הנשיא המכהן אובמה ויריבו הרפובליקני רומני יוצאים לדרכים ומעלים הילוך בקמפיין. השניים פותחים במסע ארוך שיכלול חוגי בית, לחיצות ידיים והמון חיוכים באירועים המוניים במדינות המתנדנדות, שיהיו המפתח במירוץ לבית הלבן

מעלים הילוך, יורדים לשטח: הנשיא אובמה והמועמד הרפובליקני מיט רומני סיימו את החגיגות והמסיבות בוועידות המפלגות ועכשיו הם יוצאים למסע השכנוע המכריע במדינות המתנדנדות כמו: אוהיו, ווירג'יניה, פלורידה, צפון קרוליינה, וקולורדו. המועמדים ידברו בעיקר על הכלכלה האמריקנית, האבטלה, הגירעון והחוב הלאומי. בארה"ב לא מתווכחים עכשיו על אירן או על מעמדה של ירושלים, אלא מתרכזים בהבטחות על פיתוח תשתיות, מפעלים וכבישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעכשיו ועד נובמבר - לא נחים לרגע. שני המועמדים ייצאו לדרכים לפגישות עם פעילי השטח, כדי לגייס כל קול אפשרי במדינות שמוגדרות "מדינות המפתח" לניצחון בבחירות בעוד פחות מחודשיים.

במדינת המפתח החשובה פלורידה קיבל אובמה את תמיכתו של מי שערק מהמפלגה הרפובליקנית, צ'רלי כריסט, שיחד איתו העביר את המסר - "ממשיכים קדימה". אובמה אמר לתומכים: "יש לי תוכנית, לייצא יותר מוצרים ולהוציא פחות משרות מחוץ למדינה. אחרי עשור של דעיכה, המדינה הזו יצרה 500 אלף משרות בשנתיים וחצי האחרונות בלבד, רק בייצור. זה הקצב הכי מהיר מאז שנות ה-90".

סוללים כבישים -  ואת הדרך לבית הלבן

המועמד הרפובליקני מיט רומני מתחיל את המסע במדינה שהיא אולי החשובה ביותר - ווירג'יניה, ומתעכב בערי החוף ובריצ'מונד. גם הוא מדבר במיוחד על יצירת מקומות עבודה ועל כלכלה. "עבור כל משרה חדשה שנוצרה בחודש שעבר, ארבעה אנשים פוטרו מעבודתם. אלה לא החדשות שהאמריקנים ציפו להם, אלה לא החדשות שמגיעות להם", הכריז רומני.

לא רק הנשיא המכהן ומי שמעוניין להחליפו יצאו לדרכים, אלא גם המועמדים לסגני הנשיא - פול ראיין הרפובליקני וג'ו ביידן, סגן הנשיא המכהן. ראיין נסע לשמש של קליפורניה, שזורחת בעיקר על תומכי המפלגה הדמוקרטית ואילו ביידן מתרכז בעיקר באוהיו. "אמריקה חוזרת, אנחנו לא זזים לאחור, אנו ממשיכים קדימה - בזכותכם", הצהיר ביידן.

ומה אומרים הסקרים? אחרי ועידות המפלגות שנערכו בשבועיים האחרונים, הנחשבות לציון דרך חשוב לצבירת מומנטום במירוץ, אובמה משיג יתרון זעום בסקרי דעת הקהל ומוביל על רומני ב-4 אחוזים. אבל במאבק האמיתי, במדינות המתנדנדות, יצטרכו המועמדים לעבוד קשה - כל הדרך עד לבית הלבן.