דיווח: "אב המשפחה שנרצח באלפים היה מהנדס גרעין"

בתקשורת הבריטית דווח כי סאעד אל-חלילי, אב המשפחה שנרצח בצרפת יחד עם אשתו וחמותו, עבד במעבדת גרעין בבריטניה. נבדק חשד כי גם רוכב האופניים שנרצח באירוע עבד במתקן גרעיני, והמשטרה בודקת את הקשר בין השניים

הרכב בו נורו בני המשפחה (sky news)

פרטים חדשים שנחשפים על רצח בני המשפחה באלפים רק מגבירים את המסתורין סביב המקרה, שנראה כמו חיסול מוזמן: התקשורת הבריטית מדווחת שסאעד אל-חלילי, האזרח הבריטי ממוצא עירקי שנרצח יחד עם אשתו וחמותו באלפים הצרפתיים בשבוע שעבר, הועסק כמדען גרעין בבריטניה ואף בעבר סייע למערב והעביר מידע על הנעשה בעיראק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח ב"דיילי מירור", שעדיין לא אושר על ידי שום מקור רשמי והמדיע בו מיוחס לאחד מחבריו הקרובים של אל-חלילי, הנרצח עבד במעבדת גרעין סודית בממלכה מאז שנות ה-80. החבר, שעבד איתו במעבדה, מספר שאל-חלילי, שצבר את ניסיונו במעבדות גרעין בעירק, עסק בייצור חומר רדיואקטיבי.

עובדים אחרים שהכירו אותו העידו כי אל-חלילי מעולם לא עבד בתעשייה הקשורה לפיתוח נשק גרעיני, אך לא טרח להסתיר את שנאתו לאמריקנים. "סאעד מעולם לא אהב את האמריקנים ולא היה אכפת לו להגיד את זה שוב ושוב. הוא סיפר לי על הזוועות שהם עשו בעירק", סיפר חבר נוסף של המדען שחוסל.

על פי דיווחים נוספים בתקשורת הבריטית, גם רוכב האופניים הצרפתי שנרצח על ידי המתנקשים עבד במעבדת גרעין. המשטרה הבריטית בודקת את מכשירי הטלפונים הניידים של הרוכב הצרפתי ושל אל-חלילי, בחשד שמישהו קבע להיפגש איתם במקום בו נרצחו. עוד דווח כי הילדה שנותרה בחיים אחרי שהסתתרה מתחת לשמלה של אמה, ניצלה רק בגלל שליורה נגמרו הכדורים וכי היום היא שבה למשפחתה בבריטניה.