קוריאה הצפונית: "ארה"ב משחקת כמו ילדים מנוזלים"

סערת הסרט "ריאיון סוף" מסרבת לדעוך. לאחר שהסרט עלה לאקרנים והופץ על ידי חברת סוני, מאשימה קוריאה הצפונית את ארה"ב בשיבושי האינטרנט שחוותה המדינה בימים האחרונים. "ארה"ב לא מתביישת לשחק במחבואים", נמסר מוועדת ההגנה הלאומית של המדינה

"ארה"ב כמו ילדים מנוזלים". קים ג'ונג און (רויטרס)

קוריאה הצפונית מאשימה את ארה"ב באחריות להשבתת האינטרנט של המדינה בימים האחרונים, זאת בהמשך לעימות בין השתיים על רקע סערת הסרט "ריאיון סוף" של חברת סוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ארה"ב, עם כל גודלה, לא מתביישת לשחק במחבואים כמו ילדים מנוזלים, ומשבשת את פעילות האינטרנט של כלי התקשורת העיקריים של הרפובליקה שלנו", נמסר מוועדת ההגנה הלאומית של קוריאה הצפונית.

"זה באמת מצחיק", אמר דובר הוועדה שדחה פעם נוספת את טענות הבית הלבן שלפיהן קוריאה הצפונית עומדת מאחורי מתקפת הסייבר על חברת סוני. בסוכנות הידיעות רויטרס מדווחים כי הוא דרש מארה"ב להציג ראיות להאשמה הזו.

יותר ממיליון דולר ביממה. כרזת הסרט

אמש (שישי) הודיעו אולפני סוני כי הסרט "ריאיון סוף", העוסק בניסיון של שני עיתונאים להתנקש בחייו של שליט קוריאה הצפונית, גרף יותר ממיליון דולר בקופות במהלך יממה אחת בלבד.

הסרט אמור היה להיגנז תחילה בעקבות איומים של תומכי קוריאה הצפונית והאקרים שפרצו למחשבי חברת ההפקה הקולנועית. בסופו של דבר, בעקבות לחץ ציבורי שהופעל עליה, החליטה הנהלת סוני להקרין את הסרט בבתי הקולנוע ואף להפיץ אותו ברשת האינטרנט.