"מהגרים מוסלמים זרקו נוצרים לים"

משטרת איטליה מדווחת כי קבוצת מהגרים מוסלמים מחוף השנהב, מאלי וסנגל, שעשו את דרכם באונייה מלוב לאיטליה, השליכו לים 12 מהמהגרים שנסעו עמם – משום שהיו נוצרים. על פי הדיווחים בעולם, החשודים נחקרים כעת בפלרמו

אילוסטרציה (רויטרס)

קבוצת מוסלמים שעשתה את דרכה מלוב לאיטליה דרך הים התיכון, חשודה שזרקה 12 נוסעים אחרים לים רק כי היו נוצרים - כך מסרה הערב (חמישי) משטרת איטליה. כל 12 הנוסעים מתו. על פי הדיווח, הרשויות באיטליה עצרו 15 מהמהגרים שהגיעו לחופיו של האי סיציליה בשבוע האחרון, וכעת הם נחקרים על ידי המשטרה בפלרמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

105 מהגרים עזבו את חופי לוב ביום שלישי האחרון בסירת גומי. במהלך הנסיעה צפונה לאורכו של הים התיכון, זרקו התוקפים - מוסלמים מחוף השנהב, ממאלי ומסנגל - 12 מחבריהם למסע למים מסיבה לא ברורה, מלבד הבדלי הדת.

הסירה עם הפליטים שנותרו אותרה על ידי כלי שיט של חיל הים איטלקי, שהעבירו את הנוסעים לאוניית סחר תחת דגל פנמה. הספינה עגנה בפלרמו ביום רביעי, ומיד לאחר מכן בוצעו המעצרים. בשבוע האחרון יצא גל עצום של מהגרים מצפון אפריקה לכיוון אירופה. בארבעת הימים האחרונים הצילו אנשי משמר החופים האיטלקי לבדם 10,000 מהגרים ממי הים התיכון.

מאז תחילת השנה, הגיעו לחופי יוון ואיטליה 31,500 מהגרים שברחו מחוסר היציבות במדינות לאורכה של אפריקה. לפחות 900 מהמהגרים שיצאו למסע מאפריקה, לא הגיעו ליעדם.