צפו: אורלי ויינרמן "נלחמת" על בנו של קדאפי

לאחר שפנתה במכתב מרגש לטוני בלייר כדי שיציל את חיי בנו של מועמר קדאפי, סייף אל-אסלאם, שהיה בן הזוג שלה לפני 6 שנים – כעת היא מתראיינת מול המצלמה ודואגת לשלומו. אל-אסלאם עומד למשפט על הרג מפגינים בלוב. האם קריאתה הנרגשת תסייע? צפו בקריאה המרגשת

השחקנית אורלי ויינרמן ממשיכה להילחם בשביל בנו של מועמר קדאפי, סייף אל-אסלאם בלוב העומד למשפט, וקיים חשש שייגזר עליו דין מוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר ששלחה מכתב לטוני בלייר בו דרשה שיציל אותו מעונש מוות - כעת היא מדברת מול המצלמה בריאיון לסוכנות הידיעות AP. "הוא היה זה ששכנע את אביו לוותר על הנשק להשמדה המונית", הדגיש ויינרמן בדבריה. "אז איך אפשר להעלות על הדעת שמישהו שעשה דבר כזה? הוא זה שקירב את לוב למערב. והוא זה שהאמין שלוב צריכה להיות חברה מודרנית".

ויינרמן בת ה-41, שהכירה את קדאפי לפני כ-6 שנים ואף הייתה במערכת יחסים זוגית איתו למשך תקופה מסוימת כתבה לבלייר כי "המוות שלו לא ישיג דבר מלבד לגרום לו לשלם על מעשי אביו". בריאיון ל"דיילי מייל" היא הדגישה כי "סייף עבד בצמוד למר' בלייר לפני שנתפס, השניים ידידים טובים והגיע הזמן שמר בלייר יראה נאמנות כלפיו".

קדאפי הבן, עומד למשפט בלוב על חלקו בהרג המפגינים בהתקוממות נגד שלטון אביו שהתרחשה במדינה לפני כשנה. ארגוני זכויות אדם בינלאומיים הביעו חשש כי הוא לא יזכה למשפט הוגן, והניסיונות לערוך את משפטו בבית הדין הבינלאומי בהאג כשלו עד כה.

"לחקור ויינרמן על הקשר עם בנו של קדאפי"

ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי פנה השבוע ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לחקור את הדוגמנית והשחקנית הישראלית אורלי ויינרמן על קשריה עם בנו של שליט לוב לשעבר, מועמד קדאפי. "ויינרמן קיימה מגע עם סוכן זר", טוען בן ארי.

בן ארי כתב ליועץ המשפטי לממשלה והדגיש בפניו את סעיף 114 לחוק העונשין לפיו מי שקיים מגע עם סוכן חוץ במודע צפוי למאסר של 15 שנים. "אני פונה אליך לחקור את השחקנים שהודתה על הקשר עם הטרוריסט סייף אל אסלאם, בנו של שליט לוב מועמר קדאפי - האיש עם השמלה", לדברי בן ארי.

"בימים האחרונים הגדילה לעשות הגברת ויינרמן, ואף פנתה לטוני בלייר במטרה לחון את הטרוריסט, אך את כותב שורות אלה מטרידה העובדה שהגברת ויינרמן באה במגעים עם המחבל במשך 6 שנים", כתב ח"כ בן ארי ליועץ המשפטי.