חבר קונגרס אמריקני חשף: "נתניהו 'התפוצץ' בפגישה עם השגרירות בגלל הסוגייה האירנית"

חבר הקונגרס האמריקני מייק רוג'רס שהיה בפגישה עם נתניהו, אמר בריאיון לרדיו במישיגן כי ראש הממשלה הישראלי "התפוצץ", לדבריו במהלך הפגישה. "נכון לעכשיו הישראלים לא מאמינים שהממשל פועל ברצינות כשהוא אומר שכל האופציות על השולחן בעניין האירני", ציין רוג'רס. יחסי ישראל-ארה"ב, המערכה נמשכת

"נתניהו 'התפוצץ'" (רויטרס)

"ראש הממשלה בנימין נתניהו 'התפוצץ' בפגישה שנערכה בשגרירות בשל המחלוקת האירנית" - כך טען בריאיון לרדיו במישיגן, חבר הקונגרס הרפובליקני מייק רוג'רס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוג'רס, יושב ראש ועדת המודיעין המשתייך למפלגת הרפובליקנים, ציין כי נכח בפגישה בשגרירות ארה"ב בישראל, והדגיש כי נתניהו היה בה "על סף ייאוש" וכי "נכון לעכשיו הישראלים לא מאמינים שהממשל פועל ברצינות כשהוא אומר שכל האופציות על השולחן".

"אם ארצות הברית לא תהיה בהירה באשר לקווים האדומים על תכנית הגרעין של אירן - אז ישראל עשויה לבצע 'שביתה'", אמר רוג'רס. דובר שגרירות ישראל בוושינגטון סירב להתייחס לדבריו.

"אובמה לא עושה מספיק בעניין אירן"

דבריו מתייחסים ככל הנראה לאותה פגישה, שעל פי הדיווח בידיעות אחרונות לפני מספר ימים, הביאה לחילופי דברים קשים בין נתניהו לאנשי אובמה. גורם שנכח בפגישה סיפר כי ראש הממשלה היה זעוף ולחוץ במיוחד, ומתח ביקורת חריפה על נשיא ארה"ב, שלטענתו - לא עושה די כדי למנוע התגרענות אירן.

"במקום ללחוץ בצורה אפקטיבית על אירן, אובמה ואנשיו לוחצים עלינו שלא לתקוף את מתקני הגרעין", ציין נתניהו. עוד נודע, כי לאחר מכן ביקר ראש הממשלה את "משיכת הזמן" של האמריקנים, ואת ההכרזות מצידם שלפיהן עדיין יש זמן לדיפלומטיה. "הזמן אוזל", אמר נתניהו.

אולם, גם לאחר הדברים הקשים האלה - התברר כי שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, שנכח גם הוא בחדר - תקף בחריפות את נתניהו והאשימו בסילוף עמדת נשיא ארה"ב. על פי הדיווח, שפירו ציטט את הנשיא האמריקני, שהבטיח שלא יאפשר לאירן להגיע לגרעין, וציין לא פעם כי "כל האופציות על השולחן".