חשד: רוצח שכיר חיסל את המשפחה

המשטרה הצרפתית חושדת כי רוצח שכיר עומד מאחורי רצח ארבעה בני אדם בהרי האלפים בצרפת, בהם שלושה בני משפחה אחת. נשיא צרפת פרנסואה הולנד התייחס למקרה ואמר שמדינתו תעשה הכל כדי ללכוד את הרוצח. בינתיים החוקרים ממתינים שאחת הילדות שניצלה תתעורר ותחשוף פרטים על זהות היורה

בצרפת ממשיכה המשטרה לחקור את רצח המשפחה הבריטית בהרי האלפים הצרפתים. החוקרים מחכים כעת להתאוששות אחת הניצולות - ילדה בת 8 שנפצעה קשה ומאושפזת בבית החולים. אחותה בת ה-4 שניצלה גם היא מאירוע הירי, לא יודעת לספר מה אירע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי האחיות שפונו מזירת הרצח זוכות לאבטחה משטרתית, לאחר שקיים חשש כי הרוצחים שעדיין לא נתפסו, ינסו לפגוע בעדות היחידות לאירוע. בנוסף קיימת הערכה לפיה היורה שרצח ארבעה בני אדם בעזרת נשק אוטומטי הוא רוצח שכיר. נשיא צרפת פרנסואה הולנד התייחס לאירוע במהלך ביקורו בלונדון ואמר כי "הכל יעשה" כדי למצוא את הרוצח.

אתמול מצאה המשטרה הצרפתית מכונית ובה שלושה בני משפחה מתים וילדה פצועה במצב קשה. האב, סאאד אל חילי, תושב לונדון ויליד עיראק, האם והסבתא נמצאו כאשר הם ירויים בראשם. הילדה בת ה-8 הוכתה קשות בראשה ונורתה. לא רחוק מהמקום נמצא רוכב אופניים מת לאחר שחוסל בצורה דומה. רק היום בבוקר, כאשר נכנסו אל הרכב כדי להוציא את הגופות, נדהמו השוטרים לגלות את הילדה בת ה-4 שהסתתרה תחת גופת אמה וניצלה ממוות.

המניע לחיסול המשפחה התמימה עדיין לא ברור. אחת ההשערות היא שמדובר בחיסול הקשור לעברו של אב המשפחה, שנאלץ להגר לאנגליה בשנות ה-70 לאחר שנרדף על ידי משטר סדאם בעירק.