אחמדינג'אד: "קשיים בייצוא הנפט עקב העיצומים"

העיצומים הכלכליים שמטיל המערב על אירן גורמים לה לקשיים בייצוא הנפט - כך מודה הלילה הנשיא אחמדינג'אד בריאיון שפורסם בטלוויזיה בארצו. בדבריו תוקף הנשיא את המערב וטוען כי הוא מנהל נגד אירן "מלחמת חורמה כוללת ונסתרת". מאופ"ק נמסר כי ייצור הנפט של אירן צנח לשפל של שני עשורים

אחמדיניג'אד: "קשיים בייצוא הנפט עקב העיצ (רויטרס)

הצהרה יוצאת דופן של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד: בריאיון שהעניק הנשיא לתחנת טלוויזיה באירן הודה כי ארצו מתקשה להפיק את הנפט שהיא מפיקה עקב העיצומים הכלכליים שהוטלו עליה. עם זאת הוסיף כי הממשל בטהרן נחוש בדעתו להתגבר על הקשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישנם מכשולים במכירת הנפט וישנם מכשולים בהעברת כספים", אמר אחמדינג'אד במהלך הריאיון שהועבר בשידור ישיר באירן. "עם זאת, אנו פועלים יום ולילה במטרה לעקוף את המכשולים. אנו ממשיכים קדימה ובעזרת השם נצליח", אמר. "יש לנו נפט והעולם זקוק לו".

לדברי אחמדינג'אד, המערב פתח ב"מלחמת חורמה כוללת ונסתרת" נגד טהרן בהטלת העיצומים שגבו מחיר כבד מכלכלתה. הוא הוסיף כי העיצומים על מערכת הבנקאות בארצו השפיעו על יכולתה של אירן לספק לאזרחיה מוצרים בסיסיים כמו בשר.

הודאתו של הנשיא מהווה שינוי בטון שנשמע ממנהיגי המדינה לאחרונה, לאחר שבמשך חודשים ארוכים הכחישו כי לסנקציות הכלכליות יש השפעה כלשהי עליהם.

ביום שני אמר נציג אירן בארגון יצואניות הנפט "אופ"ק" כי ייצוא הנפט של מדינתו "כמעט שלא נפגע" בעקבות העיצומים הכלכליים. אולם מהדוח האחרון שפרסם הארגון עולה כי הפקת הנפט באירן צנחה לשפל שלא נראה כמותו מזה שני עשורים - כ-2.8 מיליון חביות נפט ביום.