הוועידה הדמוקרטית נפתחת: מחכים לנאום אשת הנשיא

הערב נפתחת בשרלוט צפון קרוליינה ועידת המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות בנובמבר. מישל אובמה צפויה להיות מסמר הערב ואילו הנשיא יינאם רק ביום חמישי - וניעל את האירוע. המטרה הדמוקרטית כאן - לכבוש בחזרה את האמונה בכלכלה של אובמה ואת לב המצביעים

פתיחת הוועידה הדמוקרטית (AP)

הוועידה הדמוקרטית תיפתח הלילה בעיר שארלוט שבצפון קרוליינה ומוגדרת על ידי בכירי המפלגה כאירוע החשוב ביותר לקראת הבחירות שייערכו ב 6 לנובמבר.אובמה, משפחתו וצוות יועציו, שרואים את הסקרים האחרונים שמצביעים על שוויון, ינסו להחזיר את ההתלהבות ממנה נהנו ב-2008 ולשכנע שלנשיא המכהן יש תכנית טובה יותר להבראת הכלכלה מזו של יריבו הרפובליקני מיט רומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגברת הראשונה מישל אובמה תהיה, על פי התכניות, הכוכבת של ערב פתיחת הוועידה. הנשיא עצמו ינאם רק בסופה - ביום חמישי - מול יותר מ-65 אלף תומכים שכבר ממלאים את העיר שרלוט בקריאות: "עוד ארבע שנים". נאום אובמה, שיועבר בשידור ישיר לכל העולם, ייערך באצטדיון הפוטבול בעיר.

מארגני הוועידה מדגישים את המסר, לפיו יש למה לקוות בכהונה הבאה של הנשיא המכהן. "יש שתי דרכים ברורות כשמש לפנינו", אמר יו"ר הוועידה אנטוניו וויליארייגוסה, שמכהן גם כראש עיריית לוס אנג'לס. הוא הביע תקווה שהוועידה תסייע לנשיא להשיג מומנטום מחודש ולזכות שוב ביתרון בסקרים.

הדמוקרטים שמים דגש על הקול ההיספאני

יו"ר הוועידה אמר כי הדמוקרטים מתכוונים להדגיש במהלכה גם את הרבגוניות של המפלגה, ולכן שיבץ בין הנואמים "צעירים ומבוגרים, שחורים, לבנים והיספאנים, נשים וגברים". בין הנואמים הבולטים: ראש עיריית סאן אנטוניו ג'וליאן קסטרו, שהפך לאחד הקולות הבולטים של הקהילה ההיספאנית, נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר, וכמובן מישל אובמה, שתנסה להתעלות על אן רומני, רעייתו של המועמד הרפובליקני שהקסימה את ארה"ב.

"אני חושב שגברת הראשונה ממלאת תפקיד מרכזי מפני שהיא מספקת פרספקטיבה להנהגתו של הנשיא, ולמחויבות שלו במהלך הימים המאתגרים מולם עומדת האומה" אמר דובר הקמפיין בן לה-בולט.

קלינטון התגייס לתמוך

ביל קלינטון, נשיא ארצות הברית לשעבר ובן זוגה של מזכירת המדינה יהיה הנואם הבולט ביום רביעי. גם קלינטון, אחד הנשיאים המוצלחים שהעמידה המפלגה הדמוקרטית, ידגיש את היתרונות בכלכלה שמנהל אובמה לעומת זו שמציעים רומני וראיין. אפילו לקילנטון הוותיק יהיה קשה להתמודד עם הביקורת שמופנית כלפי אובמה בעקבות רמת האבטלה הגבוהה במדינה - 8.3% .

בכירה בצוות הקמפיין של הנשיא, סטפני קאטר אמרה היום לרשת NBC: "בהרבה מאוד מובנים - המדינה נעה קדימה במהלך ארבע השנים האחרונות, זה אולי לא מהר כמו שחלק קיוו. גם הנשיא מסכים לאמירה הזו".