הלחץ עבד: חנות הבגדים "היטלר" תשנה את שמה

הצעד השיווקי השנוי במחלוקת שנקטו בהודו עורר זעם ותדהמה בקרב גורמים ישראלים רשמיים ובקהילה היהודית במדינה. בעקבות פניות חוזרות ונשנות, הודיעו בעלי העסק כי יבחרו לו שם חדש. בעלי העסק: מתנצל על הפגיעה ברגשות, כלל לא ידעתי מי היה אדולף היטלר

חנות הבגדים "היטלר". בקרוב בשם חדש? (AP)

פתיחתה של חנות הבגדים "היטלר" בהודו עוררה זעם ותדהמה לא רק בקרב הקהילה היהודית המקומית, אלא אף הביאה את אנשי שגרירות ישראל שם להגיב בחריפות על "מיתוג" שמו של הצורר הנאצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסכת הלחצים, ככל הנראה, עשתה את שלה: העיתון "טיימס אוף אינדיה" דיווח כי בעלי החנות הצהירו על כוונתם לשנות את שמה והודיעו כי בקרוב יוכרז שמם המסחרי החדש.

בריאיון לעיתון הבהיר בעל החנות, רג'ש שאה, כי לא התכוון לפגוע ברגשות היהודים והסביר כי בחר בשם היטלר, מכיוון ש"כך כונה סביו של שותפי לעסק, בגלל האופי הנוקשה שלו". שאה אף ציין כי עד לפרוץ הסערה סביב שם החנות, כלל לא ידע מי היה אדולף היטלר.

את ההחלטה לבצע שינוי במיתוג החנות קיבל שאה אחרי שבשבוע שעבר ביקר בבית כנסת הכנסת "מגן אברהם" בהודו, שם שוחח עם נציגי הקהילה היהודית במדינה. "אנחנו מרוצים מכך ששם החנות ישונה", סיפר מנשה סולומון, מזכיר בית הכנסת - שניצל את ההזדמנות גם כדי להודות לגורמים היהודים ברחבי העולם שסייעו בהפעלת הלחצים.