צפו: אובמה מתבדח לקראת הבחירות

הנשיא אובמה מתכונן לועידת הדמוקרטים שתפתח הערב בצפון קרוליינה. בסרטון שמקדם את שידורי הוועידה בטלוויזיה האמריקנית, הנשיא מתקשר לקומיקאים מוכרים ומנסה לדבר אל ליבם ולשכנע אותם להגיע לכינוס. הקומיקאים מצידם - לא מתרגשים. צפו בסרטון

הנשיא האמריקני ברק אובמה מנסה להחזיר את ההתלהבות שאפיינה את מסע הבחירות הקודם שלו, בעוד הוא מתכונן לאירוע החשוב ביותר מבחינה פוליטית לקראת הבחירות בנובמבר - ועידת הדמוקרטים בשרלוט, צפון קרוליינה

בפרסומת הטלוויזיה לקראת השידורים הישירים מהוועידה, פונה הנשיא בפנייה נרגשת לקומיקאים הארולד וקומר שיגיעו וישתתפו באירוע, מפני שיש "הרבה מאוד דברים חשובים על הפרק". הנשיא ממשיך כשהמוזיקה הדרמטית גוברת ברקע: "אני בונה עליכם, אנחנו בונים עליכם", אבל צמד הקומיקאים - לא נראים כאילו הם מתרגשים, תכניות הטלוויזיה שמשמיעות רחשים אנושיים שלא מגיעים מהפה, מעסיקים אותם הרבה יותר.

בכל צחוק יש שמץ של לחץ מתוצאות הבחירות

אך לצד הבדיחות, הנשיא אובמה באמת מאמין שיש הרבה מאוד נושאים קריטיים על הפרק. הסקרים מסוף השבוע לא מציגים עיד ורוד לנשיא - על פי סקר שהתפרסם אמש על ידי סוכנות רויטרס, שני המועמדים נמצאים בשוויון של 45% באחוזי התמיכה לקראת הבחירות הקרובות.

אנשי הקמפיין של הנשיא טוענים שבמהלך הוועידה הנואמים יתרכזו בנושאים שבהם אובמה יכול להוכיח הישגים מארבע השנים האחרונות, כמו הנישואים החד-מיניים ושינוי מדיניות הצבא כלפיהם, הרפורמה במערכת הבריאות, נושא ההפלות, הגירה, מיסים וכמובן - הדגשת חלקו של הממשל בחיסולו של בן-לאדן.