אין חנייה? בסינגפור חונים בסלון

סינגפור, מדינת אי, ידועה בצפיפות שלה ובבעיות החנייה הקשות. בעלי מלון דירות יוקרתי מצאו פתרון שיחסוך לדיירים העשירים את חיפוש החניה: מעלית מיוחדת מביאה אותך עד פתח הסלון, בין המקרר לטלוויזיה

בדקתם פעם כמה שעות בחודש אתם מבלים בחיפוש חנייה? ואם כבר מצאתם חניה, אבל היא רחוקה, אתם נאלצים לבזבז עשר דקות נוספות של הליכה הביתה, המתנה למעלית, עלייה במעלית ורק אז, אפשר להירגע.

באי הצפוף סינגפור, יש בעיות חניה שלא היו מביישות את מרכז תל אביב. בית מלון מאוד יוקרתי בעיר מצא פיתרון, קצת יקר, אבל מהפכני: הרכב מוריד את הנוסעים בסלון - רק כמה צעדים מהמקרר או מהשלט של הטלוויזיה.

הנהג, במקרה הסינגפורי, נהג פרארי יוקרתית, נכנס עם הרכב למעלית שמגיעה עד פתח דירתו. אחרי שהנהג יורד, המעלית והמערכת הממוחשבת שלה, מזהה את הרכב, בודקת את מצבו ומחנה אותו - לבד, בלי התערבות אנושית והתחשבות במגבלות בני האדם.

בינתיים, לעשירים בלבד

אז כמה זה בעצם עולה? זה לא לגמרי ברור, אבל הדירה המאובזרת הזו עולה שבעה עד עשרה מיליון אירו. ראש קונצרן KOP ייצרן המעלית המשוכללת, האיש בעל השם המחייב לני סופרמן אומר שהוא בנה את החנייה במלון המילטון הסינגפורי לאנשים מיוחדים. "הקונים האלה מאוד בררנים, הם ראו הרבה מאוד דברים, הם חשופים לכל רעיון מתקדם בעולם - ולכן הם מחפשים דברים ייחודיים, שונים".

האפשרות מיועדת כרגע לעשירים בלבד, אבל הפוטנציאל להמצאה, מעלית שתיקח את הנוסעים עד פתח הבית, תחנה אותה בחלל יעודי לבד ותביא אותה עד פתח הכביש - אולי, מי יודע, תשמש בעתיד הרחוק גם אותנו.