הולנד: בן 15 רצח נערה - ופרסם זאת בפייסבוק

הולנד מזועזעת: נער בן 15 הודה מעל דפי הרשת החברתית פייסבוק כי רצח את חברתו לספסל הלימודים. לאחר שהורשע במעשה המחריד, נשלח הנער לרצות שנת מאסר במוסד לעבריינים צעירים

רצח נערה - ופרסם בפייסבוק (FACEBOOK)

הסטטוס - רוצח: ג'ינואה קיי, נער בן 15 מהולנד, נעצר ונשלח למאסר - לאחר שפרסם בדף הפייסבוק שלו סטטוס מצמרר במיוחד ובו הודה שרצח נערה מבית ספרו, ג'ויס "ווינסי" האו - לאחר שדקר אותה למוות בביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שפרסם את הסטטוס המפליל, נעצר קיי מיידית על ידי המשטרה ההולנדית, שאיתרה את המקום שממנו נכתבו המילים המרשיעות, ונלקח למוסד לעבריינים צעירים, שבו הוא צפוי לרצות תקופת זמן של שנה תחת השגחה פסיכיאטרית. מומחים שאיבחנו את קיי לאחר מעצרו, קבעו כי הוא מעורער בנפשו וסובל מבעיות התנהגותיות מהותיות.


האישום: רצח בתמורה ל-1,000 אירו

המקרה המחריד אירע לפני כשנה, כאשר קיי היה בסך הכל בן 14. על פי הראיות שנאספו בבית המשפט, קורבן הרצח התווכחה במשך שבועות עם שני חברים ברשת החברתית - מה שגרם להם לבקש מהנאשם, ג'ינואה קיי - לרצוח אותה בתמורה ל-1,000 אירו.

בנוסף, חשוד קיי גם בניסיון לרצוח את אביה של הנערה. הנער הנאשם הודה במעשיו בבית המשפט וטען כי הופעלו עליו "לחצים שקשה היה לו לעמוד בהם" ולכן פנה לרצוח את חברתו לספסל הלימודים - בדיוק כפי שביקשו ממנו חבריו. הפרשה, שמכונה בהולנד "רצח הפייסבוק" מסעירה את המדינה השלווה בדרך כלל, וגרמה לוויכוח סוער בכלי התקשורת בכל האמור לשימוש של בני נוער ברשתות חברתיות.