צפו: נשיא מונגוליה מבקר בכור האירני

אירן מאפשרת היום לראשונה למנהיג זר לבחון מקרוב את המתקן להעשרת אורניום בנתנז. בתמונות ששודרו בטלוויזיה האירנית תועד נשיא מונגוליה מסייר בחופשיות בתוך המתקן - ולא הוגבל כלל וכלל. בתום הביקור נטען כי הנשיא אמר כי השתכנע שהפעילות במתקן משמשת למטרות שלום בלבד

ברקע הלחצים הגוברים מצד הקהילה הבינלאומית והאיומים בגין תקיפה, פתחה היום אירן, לראשונה, את שערי המתקן הגרעיני בנתנז בפני נשיא מונגוליה ואפשרה לו לסייר ברחבי המתקן בחופשיות. תמונות הסיור שודרו בטלוויזיה האירנית, ועל פי הדיווח ברפובליקה האסלאמית - הנשיא אמר כי התרשם שהפעילות במתקן היא לצרכי שלום, ולא למטרות צבאיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירן ציינו היום את יום חיל האוויר, במהלכו ציין קצין בכיר בצבא האירני כי מדינתו השלימה כבר 30% ממערכת ההגנה האווירית שלה, שתהווה תחליף לטילי ה-S-300 הרוסיים. זאת, בעקבות סירובה של רוסיה להעניק לאירן את הטילים בפיתוחה, בשל הלחץ הגובר של הקהילה הבינלאומית עליה.

"נשתמש בכל האמצעים שלנו על מנת להגן על אירן", אמר הקצין האירני הבכיר. "כיום, האיום הגדול ביותר הוא איום אווירי - משום שהוא משיג תוצאות מהירות. חשוב שנפעל לשם הגנתנו".

בתוך כך, שר החוץ של צרפת הצטרף היום להתבטאויותיהם של גורמים אמריקנים בכירים, ואמר שארצו אמנם מתנגדת נחרצות לאירן גרעינית - אך ציין שְתקיפה מצד ישראל באירן תפגע - בסופו של דבר - דווקא בישראל. 

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו עמית ולדמן