ויינרמן לבלייר: הצל את בנו של קאדפי מעונש מוות

השחקנית והדוגמנית הישראלית אורלי ויינרמן קוראת בפנייה נרגשת לרה"מ הבריטי לשעבר טוני בלייר לסייע להציל את סייף אל אסלאם קדאפי, בנו של שליט לוב, העומד למשפט וצפוי לעונש מוות. ויינרמן התראיינה לעיתון הבריטי "הדיילי מייל" וטענה כי לבלייר החובה המוסרית לעזור לחברו. "המוות שלו לא ישיג דבר", הסבירה ויינרמן

הישראלית נחלצת לעזרת בן זוגה לשעבר (חדשות 2)

סייף אל אסלאם קדאפי, בנו של שליט לוב לשעבר מועמר קדאפי, מקבל בימים אלה תמיכה ממקור לא צפוי: העיתון הבריטי "דיילי מייל" מפרסם כי הדוגמנית והשחקנית הישראלית אורלי ויינרמן, בעבר בת הזוג של קדאפי הבן, ניסתה לגייס את ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר לעזרת ידידה הוותיק, הצפוי לעונש מוות בסוף המשפט שמתנהל נגדו בלוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ויינרמן בת ה-41, שהכירה את קדאפי לפני כ-6 שנים ואף הייתה במערכת יחסים זוגית איתו למשך תקופה מסויימת יוצאת בקריאה נרגשת על מנת להצילו. "המוות שלו לא ישיג דבר מלבד לגרום לו לשלם על מעשי אביו", הצהירה הדוגמנית הישראלית.

קדאפי הבן, עומד למשפט בלוב על חלקו בהרג המפגינים בהתקוממות נגד שלטון אביו שהתרחשה במדינה לפני כשנה. ארגוני זכויות אדם בינלאומיים הביעו חשש כי הוא לא יזכה למשפט הוגן, והניסיונות לערוך את משפטו בבית הדין הבינלאומי בהאג כשלו עד כה.

"סייף מעולם לא עשה עניין מהדת שלי"

"סייף עבד בצמוד למר בלייר לפני שנתפס, השניים ידידים טובים והגיע הזמן שמר בלייר יראה נאמנות כלפיו", אמרה ויינרמן לעיתון הבריטי והוסיפה: "בתור נוצרי יש לו את החובה המוסרית לעזור לחבר במצוקה".

ויינרמן מציינת בריאיון עם העיתון הבריטי כי העובדה שקדאפי היה במשך זמן כה רב במערכת יחסים אינטימית עם בחורה יהודייה מעידה על פתיחותו ואופיו התרבותי. "סייף מעולם לא עשה עניין מהדת שלי או מהמדינה ממנה באתי", הבהירה הישראלית שמקווה כעת לקבל חדשות טובות מבן זוגה לשעבר.