ביידן: "רומני רוצה מלחמה עם אירן וסוריה"

סגן נשיא ארה"ב ומי שנחשב לדמות דומיננטית במדיניות החוץ האמריקנית, אמר היום בכנס בחירות בפנסילבניה: "רומני רומז שהוא מוכן למלחמה בסוריה ובאירן", והזהיר שהמועמד הרפובליקני מעדיף גישה של עימות במקום שיתוף פעולה

סגן הנשיא ביידן. ארכיון (רויטרס)

סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן רותם את הוויכוח על תקיפה באירן לטובת המרוץ לנשיאות. ביידן אמר היום שהמועמד הרפובליקני מיט רוני "מוכן לצאת למלחמה עם סוריה ואירן", כשהוא פוגע לדבריו של ביידן - במעמד הבינוני האמריקני, שהוא זה שעומד במרכז מערכת הבחירות הנוכחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביידן אמר את הדברים במהלך עצרת בחירות בעיר יורק בפנסילבניה, שנועדה לקדם את מדיניותו הכלכלית של אובמה בקרב מצביעים לבנים בני מעמד הביניים. סגן הנשיא הסביר שארה"ב עדיין מנסה להיחלץ מההתמוטטות הכלכלית של 2008 ושרומני ייקח את המדינה בחזרה לימים האלו. מי שנחשב לדמות דומיננטית במדיניות החוץ האמריקנית הוסיף והזהיר את המצביעים שרומני יאמץ גישה שמעדיפה עימות ולא שיתוף פעולה.

"הוא אמר שזו תהיה טעות לסיים את המלחמה בעירק ולהחזיר את החיילים הביתה", אמר ביידן על רומני. "הוא אמר שזו טעות לשים תאריך יעד לסיום למאבק באפגניסטן ולהביא את הלוחמים הביתה. הוא רומז שהוא מוכן למלחמה בסוריה ובאירן".

רומני אמר בעבר שהוא ישקול פעולה צבאית בסוריה, אם יראה סיכון שנשק כימי יופעל במלחמת האזרחים במדינה. בדומה לאובמה, רומני מקפיד לומר באשר לאירן ש"כל האופציות מונחות על השולחן", אך אמר גם שאובמה "רך מדי" מול טהרן, ולא פירט.