טורקיה: בן 16 העליב את ארדואן - ונעצר

החוקים בטורקיה אוסרים על העלבת הנשיא, אך זה לא עצר בעד תלמיד תיכון להאשים בפומבי את נשיא המדינה בשחיתות. עכשיו הוא נמצא במעצר והפרשה כולה מעוררת ביקרות חריפה כלפי השלטון

אל תעליבו אותו:ארדואן. (ap)

אם ברצונכם להעביר ביקורת על נשיא המדינה, כדאי שתחשבו פעמיים - כך למד על בשרו נער טורקי בן 16 שהעליב את נשיא המדינה רג'פ טאיפ ארדואן והובל למעצר. כעת עורך דינו מערער על בקשת התביעה להעמידו לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער נעצר היום (חמישי) על ידי משטרת טורקיה באשמה שהעליב את נשיא המדינה. על פי החשדות, את דברי העלבון הוא השמיע בטקס זיכרון לחיילים טורקים שנהרגו על ידי גורמים אסלאמים בשנות ה-20 של המאה הקודמת. בסרטון שהופץ על ידי סוכונות ידיעות טורקית נראה כי הנער קרא הצהרה שמגנה על החילוניות ועל העקרונות של מייסד המדינה הטורקית המודרנית, מוסטפה קאמל אטאטורק.

עוד מואשם הצעיר כי השמיץ את מפלגת השלטון ואת הנשיא ארדואן עצמו והאשים אותם בשחיתות. לקהל שהתאגד מולו הוא צעק "בכל מקום יש שוחד, בכל מקום יש שחיתות". ארדואן עמד במרכזו של סקנדל שחיתות לפני כשנה - שהעמיד אותו בפני האתגר הגדול ביותר שאותו ידע ב-11 השנים שבהן היה בשלטון ואף הוביל להתפטרותם של שלושה מחברי הקבינט שלו.

חוקי העונשין בטורקיה אוסרים על העלבת נשיא המדינה.הנער המוחזק במעצר הכריז כי הוא אינו אשם בעבירות המיוחסות לו ומעצרו עורר ביקורת רבה בקרב מתנגדיו של ארדואן. אחד ממתנגדי הנשיא וחבר במפלגת האופוזיציה אמר בחשבון הטוויטר שלו כי "אווירת פחד, דיכוי ואיום נוצרה במדינה בגלל הנשיא". ראש ממשלת טורקיה אמר בתגובה לאירוע כי על האזרחים לכבד את מעמדו של הנשיא.