עוד 2 מדליות ארד לישראל בלונדון

ישראל ממשיכה להרשים בבריכה באולימפיאדה הפאראלימפית בלונדון: השחיינית ענבל פיזארו זכתה אמש במדליית ארד שנייה, לאחר שסיימה שלישית בגמר 200 מטר חופשי. גם השחיין איציק ממיסטבלוב זכה בארד בגמר 200 מטרים חופשי. רה"מ נתניהו בירך את פיזארו ואמר: "מדליית הארד שלך היא מדליית זהב לך ולמדינת ישראל'"

ענבל פיזארו על הפודיום (פייסבוק)

עוד יום של הצלחות ישראליות באולימפיאדה הפאראלימפית בלונדון, לאחר שהשחיינים ענבל פיזארו ואיציק ממיסטבלוב זכו כל אחד במדליית ארד. עד כה גרפה ישראל שלוש מדליות ארד (כולן בבריכה) מתחילת המשחקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיזארו - תושבת קיבוץ יזרעאל בת 25 - כבר זכתה במדליית ארד ראשונה ביום חמישי, לאחר שסיימה במקום השלישי במשחה הגמר ב-50 מטר חופשי. אמש היא זינקה שוב לבריכה למשחה הגמר במקצה 200 מטרים חופשי. גם הפעם סיימה פיזארו עם מדליית ארד, בזמן של 2:56:11 דקות. מדובר במדליה האולימפית השביעית של פיזארו (שזכתה בשתי מדליות באתונה ובשלוש מדליות בבייג'ין).

לאחר זכייתה במדליה הראשונה בירך אותה רה"מ בנימין נתניהו על גבי עמוד הפייסבוק שלו. "בשורות טובות לפני כניסת השבת", כתב. "שוחחתי היום עם השחיינית ענבל פיזארו ואמרתי לה: 'ברכותיי, מזל טוב, בפגישתנו לפני שהמראת ללונדון ראיתי על פנייך שאת אלופה. מדליית הארד שלך היא מדליית זהב לך ולמדינת ישראל'".

מדליית ארד לממיסטבלוב

מסכת המדליות נמשכה בשעה שאיציק ממיסטבלוב זינק לבריכה בגמר 200 מטרים חופשי וסיים שלישי עם זמן של 4:58:53 דקות. השחיין הישראלי איאד שלבי הגיע למקום הרביעי באותו מקצה. מדובר במדליה רביעית לשחיין בן ה-33 (זכה בשלוש מדליות באולימפיאדת אתונה).

ממיסטבלוב לא השתתף באולימפיאדת בייג'ין ב-2008 בעקבות תאונת דרכים שבה היה מעורב מספר שבועות לפני פתיחת המשחקים. ממיסטבלוב נהג ברכב המותאם לנכים בכביש 4 לכיוון צפון, סטה מדרכו ודרס למוות שני בני אדם שהמתינו לאוטובוס.

בעקבות התאונה הואשם השחיין בגרימת מוות ברשלנות, הודה והורשע. עם זאת, למרות חומרת התאונה לא נגזר עליו עונש מאסר, בעקבות תסקיר שקבע כי עקב מצבו הפיזי לא יוכל לרצות מאסר או עבודות שירות.