מיט רומני: "אובמה השליך את ישראל לכלבים"

בנאום שנשא המועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית בארה"ב, תקף מיט רומני את הנשיא ברק אובמה ביחסו לסוגייה האירנית, והאשים אותו כי הוא הפקיר את בת בריתו, ישראל. "גם ביטחוננו יהיה מוטל בספק לכשאירן תתגרען", הדגיש המועמד הרפובליקני

המועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב נשא הלילה דברים בוועידת מפלגתו המתכנסת בפלורידה. בצעד סמלי בלבד הסכים מיט רומני הסכים להתמודד לנשיאות ארצות הברית. במהלך דבריו, מתח ביקורת חריפה על הנשיא המכהן ברק אובמה, וטען כי הפקיר את ישראל בכל הנוגע לסוגייה האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאומו החשוב ביותר עדה כה, נשא רומני דברים שנגעו בעיקר לענייני כלכלת ארה"ב, אך מצא גם זמן לתקוף את הנשיא ברק אובמה על טיפולו הכושל, כלשונו, בסוגיית הגרעין האירני. המועמד הרפובליקני האשים את אובמה כי לא הצליח לעצור את התכנית האירנית ובכך, למעשה, הפקיר את בת בריתו - ישראל. "אובמה זרק את ישראל לכלבים", ציין רומני והוסיף: "גם ביטחוננו יוטל בספק לכשאירן תגיע לבסוף לפצצה גרעינית".

בתום דבריו, קרא רומני לקהל המשולהב: "אני מקבל את המועמדות לנשיאות - ועושה זאת בצניעות. זה כבוד גדול ואחריות כבדה מאוד. צעדו עמי לעתיד טוב יותר".

איסטווד: "מאז שאובמה נבחר - אנו בוכים"

השחקן המוערך וזוכה האוסקר קלינט איסטווד, התומך ברומני, נשא במפתיע דברים טרם עלייתו של המועמד הרפובליקני לבמה. "אחרי הבחירות הקודמות, כולם בכו מאושר לכשנוכחנו לדעת שאובמה נבחר", ציין איסטווד. "גם אני בכיתי, אך מאז לא הפסקנו לבכות. בארה"ב יש 23 מיליון מובטלים. זו בושה", אמר השחקן, וסיכם: "לדעתי, מישהו אחר צריך לבוא ולעשות את העבודה".