הרב שהוכה בברלין: "זו לא בעיה חדשה"

יממה אחרי שהוכה על ידי קבוצת ערבים, סיפר היום הרב מברלין לחדשות 2 על המקרה. "הייתי עם ילדתי בת ה-7 ליד הבית, שאלו אם אני יהודי, והחלו לתקוף אותי", סיפר הרב, "נזקקתי לניתוח לאחר שנגרם לי שבר בפנים. בעיות עם האוכלוסייה הערבית הן לא חדשות כאן, אבל אלימות פיזית של ממש - דווקא כן"

הרב שהותקף אמש בברלין, בירת גרמניה, על ידי ארבעה בני נוער "ממוצא ערבי", כפי שדיווחו כלי תקשורת מקומיים, שיחזר היום על האירוע, בו הותקף סמוך לביתו. "הייתי ברחוב, עם ילדתי בת ה-7, אז ניגשו אלינו צעירים ערבים. אחד שאל אותי אם אני יהודי", הוא סיפר לחדשות 2. "ואז הוא אמר מה הוא רוצה לעשות נגד אשתי, נגד אמא שלי וגם נגד הבת שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצת הצעירים לא הסתפקה באלימות מילולית - "עמדנו ליד הדלת של הבית שלי. אחד מהם התקרב אליי, והכה אותי בגוף, בפנים, ועוד אחד מהם בא מאחוריי ונתן לי מכה על הראש. נפלתי על הכביש", סיפר הרב.

בעקבות התקיפה, הוא נזקק גם לטיפול רפואי - "אתמול נותחתי, כי עצם בפה שלי, אולי שני סנטימטרים מתחת לעין - נשברה. אלימות פיזית, מריבה של ממש, היא עניין חדש בשבילי. אבל בעיות עם האוכלוסייה הערבית בגרמניה, זה לא חדש", סיכם הרב שהותקף.

האירוע התרחש אתמול בשכונת שונברג שבדרום ברלין. הרב, בן 53, צעד בעודו חובש שטריימל על ראשו באחד מרחובות הארזור יחד עם בתו, בת 6.

לפי המשטרה המקומית, זיהו החשודים את מוצאו של האיש בזכות לבושו. חקירה העלתה כי אחד מהם פנה אליו ושאל אותו: "האם אתה יהודי?" - ובד בבד חסם את דרכו. לפתע, הסתער עליו יחד עם חבריו שהמתינו מאחור ואלה הלמו בראשו שוב ושוב - אל מול עיני בתו הקטנה ההמומה.

"הם איימו להרוג את בתו"

"בזמן שהם הכו את הרב הם הטיחו בו עלבונות שנגעו לדת ולמוצא שלו, וכן איימו להרוג את בתו", נמסר בהודעת משטרת ברלין. אחרי שמסכת האלימות באה אל קצה, נמלטו החשודים.

ראש העיר של ברלין, קלאוס וורייט, אמר כי "מדובר בהתקפה שיש לגנות באופן הברור והבוטה ביותר", וציין כי "מי שהיה אחראי לכך התכוון לפגוע במרקם השיתוף שקיים בין כל תושבי העיר שלנו".