הוועידה הרפובליקנית: פול ראיין שילהב את הקהל - ומחה דמעה

סגנו של מיט רומני נשא נאום ביומה השני של הוועידה בפלורידה ותקף בחריפות את ברק אובמה, בעיקר סביב סוגיות פנים כמו ביטוח הבריאות הסוציאלי. הוא דיבר על שורשיו המסורתיים, על אמו - ובכה. קונדוליסה רייס בוועידה: ישראל תחת איום קיומי

בפתח יומה השני של הוועידה הרפובליקנית בטמפה, פלורידה, נשא סגנו של המועמד מיט רומני נאום שהוגדר בתקשורת האמריקנית "מעורר". הפוליטיקאי הצעיר התחייב שאם רומני והוא ייכנסו לבית הלבן, הם לא "יתחמקו מהנושאים הקשים", אלא "יקחו אחריות" על עתיד האומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר הקונגרס מוויסקונסין האשים את הנשיא אובמה ב"השלכת כסף". "חסרה מנהיגות בבית הלבן", אמר פול ראיין, "האיש קיבל על עצמו את התפקיד לפני כמעט ארבע שנים, לא הגיע הזמן שהוא יקבל על עצמו גם אחריות?".

אחרי שתקף את תכנית ביטוח הבריאות הסוציאלית של אובמה, הפריעה לדבריו מפגינה שקמה וצעקה: "הגוף שלי, הבחירה שלי!" והחזיקה שלט ורוד עם הכיתוב: "וגינה". לאחר מכן הוציאו אותה המאבטחים.

ראיין התייחס באריכות לשורשיו "האמריקניים העמוקים" ולאווירת מעמד הביניים בה גדל. רגע דרמטי במיוחד נרשם כשדיבר על מאבקיה של אמו כמקור למחויבותו למעמד הביניים האמריקני - ומחה דמעה שזלגה מעינו.

מי שעוד תקפה את אובמה בוועידה הייתה מזכירת המדינה לשעבר קונדוליסה רייס. היא האשימה את הנשיא הנוכחי בחוסר מנהיגות בסוגיות בינלאומית, ובין השאר אמרה בנאומה כי אובמה מפקיר את ישראל, שאותה הגדירה "תחת איום קיומי". לדבריה, אובמה גורם לארצות הברית לאבד את המנהיגות העולמית שאפיינה אותה.