מרהיב: כך נראה הוריקן "אייזק" מהחלל

האמריקנים עוקבים בדאגה אחר ההוריקן אייזק שהולך מתחזק, ואיים לשבש אפילו את ועידת המפלגה הרפובליקנית. כעת מתברר, גם הלווינים של נאס"א בוחנים מקרוב. בתמונות שצולמו מהחלל ניתן לראות כיצד עושה הסופה את דרכה לחופי לואיזיאנה

הוריקן אייזק - מהחלל (נאס"א)

אם לשפוט לפי כותרות העיתונים ואתרי האינטרנט בארצות הברית - הוריקן "אייזק" מצליח להדאיג לא מעט אמריקנים, כשהוא הולך ומתחזק, והגיע כבר לחופי לואיזיאנה.

לוויני החלל של נאס"א עוקבים גם הם מקרוב אחר הסופה הזו - כפי שניתן לראות בתמונות יוצאות הדופן שמתפרסמות היום. בעזרת התמונות, בין היתר, יכולים המומחים של סוכנות החלל האמריקנית להשוות בין אייזק, לבין סופה אחרת שפגעה לפני חמש שנים בלואיזיאנה - קתרינה, שזרעה הרס כבד בניו אורלינס.

וכך נראתה קתרינה (נאס"א)

בדיוק שבע שנים אחרי החורבן והשכול שהותירה סופת ההוריקן "קתרינה" שפגעה בניו אורלינס שבארה"ב, הכתה הבוקר (שעון ישראל) הסופה "אייזק" בעיר. הסופה אמנם נחלשה בשעות האחרונות אך היא עדיין מוגדרת כהוריקן בדרגה 1. אזהרת טורנדו פורסמה כעת גם בדרום מיסיסיפי, עם התקדמות הסופה.

בלואיזיאנה מורגשים נזקי ההוריקן - הצפות אירוע בחלקים שונים של העיר, אלפי תושבים פונו מבתיהם, וכחצי מיליון בני אדם חווים שיבושים ברשת החשמל המקומית.

"אנחנו לא צופים אירוע כמו קתרינה, אבל צריך לזכור שיש דברים הקשורים לסופה בדרגה 1 שיכולים להרוג", אמר ראש עיריית ניו אורלינס מיטש לנדרו, שקרא לתושבים להפעיל שיקול דעת ולא להסתובב באזורים שיש חשש שיוצפו.