הולנד: בהלה בעקבות דיווח על חטיפת מטוס

משרד ההגנה ההולנדי שיגר מטוסי קרב כדי לאבטח מטוס נוסעים שהמריא ממלאגה, שעל פי החשד נחטף. כוחות משטרה גדולים הוזעקו לנמל תעופה באמסטרדם שם נחת המטוס, אז התברר כי כלל אין חוטפים על סיפונו. ככל הנראה "כשל בתקשורת" עם המטוס גרם לבהלה

בהלה בעקבות דיווח על חטיפת מטוס. ארכיון (AP)

דרמה בשחקים: בשעות הצהריים התקבל דיווח על מטוס נוסעים ספרדי שהמריא ממלאגה ונחטף כשהיה באוויר. זמן קצר לאחר מכן הוא נחת בנמל התעופה סחיפהול שבאמסטרדם, אז התברר - התרעה נבעה מ"כשל בתקשורת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד ההגנה ההולנדי שיגר מוקדם יותר שני מטוסי קרב מסוג F-16, כדי שיאבטחו את המטוס בעקבות הדיווחים על חטיפה ובני ערובה שמוחזקים במטוס. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי כוחות משטרה הוזעקו לנמל התעופה בו נחת המטוס - ואבטחו אותו בזמן ש-180 הנוסעים עדיין היו על הסיפון.

גורמים במשטרה ההולנדית אישרו תחילה כי מדובר באירוע חטיפה, אך כעבור זמן קצר התברר כי זאת אזעקת שווא. על פי כלי תקשורת במדינה, החשד כי מדובר בחטיפה התעורר בעקבות כשל בתקשורת עם המטוס.

"לא היתה כל סכנה. היה כשל בתקשורת בין הטייס למגדל הפיקוח - ולכן נמל התעופה פעל לפי פרוטוקול הבטיחות", אמר דובר חברת התעופה הספרדית. לדברי המשטרה ההולנדית, החשד כי מדובר בחטיפה עלה ברגע שנקטע הקשר עם המטוס.

אחד מהנוסעים במטוס סיפר כי לא הורגש כל דבר חריג במהלך הטיסה. בריאיון לרשת טלוויזיה הולנדית סיפר: "למעשה שום דבר לא התרחש. נאלצנו לטוס בכמה סיבובים. כעת אנחנו ממתינים על המטוס, הדלתות עדיין סגורות - אבל לא מדובר החטיפה".