הספר על חיסול בן לאדן: "נורה בראשו לפני שהתנגד"

הסערה סביב ספרו של הלוחם לשעבר ב"אריות הים" שהשתתף בפשיטה על המסתור של מנהיג אל קעידה נמשכת. בניגוד למידע שפורסם עד כה, לפיו בן לאדן חוסל כשניסה להגיע לנשקו, הוא כותב כי מנהיג הטרור נורה בראשו כשהציץ מחדרו. האם היה ניתן לתפוס את בן לאדן בחיים?

האם היה ניתן לתפוס אותו בחיים ? (חדשות 2)

הספר שכתב אחד מלוחמי יחידת אריות הים האמריקנית, שהשתתף בפשיטה בפקיסטן בה חוסל אוסמה בין לאדן, ממשיך לעורר סערה בארה"ב. הלוחם, שמזדהה בשם הבדוי מארק אוון, מספר שמנהיג אל-קעידה נורה בראשו כשהציץ מפתח דלת חדר השינה שלו - טענה הנוגדת את המידע שפורסם עד כה, לפיו בן לאדן נורה כשהתכופף כדי להגיע לנשקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחם לשעבר מתאר בספר, שנקרא "יום לא קל" וייצא למדפים בשבוע הבא, את הפשיטה על המתחם בו הסתתר בן לאדן באבוטבאד. סוכנות הידיעות AP קיבלה אמש עותק מוקדם לקידום מכירות הספר.

הפרסום צפוי לעורר כמה שאלות בנוגע למבצע הצבאי, כשהמרכזית שבהן היא האם הפעולה נועד כדי לתפוס את אוסמה בין לאדן או לחסל אותו. אוון מציין בספרו שהלוחמים קיבלו הוראה לתפוס את בין לאדן בחיים - אם ייכנע.

הספר ייצא למדפים ב-4 לספטמבר וצפוי לעורר דיון ערני, שישפיע גם על הקמפיין הנשיאותי. דובר הבית הלבן טומי ויטור סירב להגיב לפרסום.